Projekto partnerių susitikimas Klaipėdoje

Klaipėdos Vitės progimnazija šiais mokslo metais dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Museumholics“. Projekto iniciatyvą paskatino 2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai. Svarbiausios projekto sritys: pagarba kultūrų įvairovei, istorijos ir meno žinių, susijusių su Europos kultūros paveldu, gilinimas, užsienio kalbų ir informacinių technologijų įgūdžių tobulinimas, tarpdalykinė integracija. Projekte dalyvauja partneriai iš Lietuvos, Turkijos, Ispanijos, Italijos, Rumunijos ir Lenkijos mokyklų. Pirmasis susitikimas vyko Rumunijoje, Sibiu mieste. Antrajam susitikimui šių metų sausio 28 – vasario 1 d. projekto dalyvius iš anksčiau minėtų šalių (20 mokinių ir 12 mokytojų) pakvietė Klaipėdos Vitės progimnazija. Projekto pavadinimas „Museumholics“ kalba pats už save: muziejų lankymas, edukacijos, kultūrinės veiklos.

Nors oras svečiams nebuvo itin malonus, tačiau tai nesutrukdė aplankyti žymiausių Klaipėdos ir Žemaitijos regiono muziejų. Svečiai liko sužavėti delfinų pasirodymu Lietuvos jūrų muziejuje. Laikrodžių muziejus patraukė įdomia edukacine veikla mokiniams bei gidės pasakojimu apie muziejaus istoriją mokytojams, o Prano Domšaičio galerija pakvietė mokinius į užsiėmimą „Kreivame veidrodyje“.

Mokytojai, vaikščiodami siauromis Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis, susipažino su miesto istorija. Mokiniai tuo metu Pilies muziejuje klausėsi gidės pasakojimo apie Klaipėdos pilį, apžiūrėjo parodą, gamino asmeninį amuletą iš Baltijos jūros akmenėlio. Ne mažesnio susidomėjimo sulaukė Šaltojo karo muziejus Platelių seniūnijoje ir Žemaitės memorialinis muziejus Plungės rajone.

Klaipėdos Vitės progimnazijoje buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai, dirbdami grupėmis, popieriaus lape pavaizdavo žymiausius Europos paveldo objektus. Ši piešinių paroda visiems paliko didžiulį įspūdį.

Per projekto mokytojų susirinkimą buvo pristatyti apklausos apie mokinių lankymąsi muziejuose rezultatai ir mokykloje vykęs virtualus muziejų lankymo užsiėmimas „Muziejai kalba garsiau nei žodžiai“.

Mūsų mokykloje buvo įvykdytos visos planuotos veiklos, bet artėjantis susitikimas Lenkijoje kovo mėnesį neleidžia sustoti – laukia naujos, daug pasiruošimo reikalaujančios veiklos.

 

Projekto koordinatorė Lina Bružienė