Kovo 11 – ąją pasitinkant

2019 metai paskelbti generolo Jono Žemaičio – Vytauto metais. Pagerbdami šį  Partizanų vadą ir kitus jo bendražygius, Vitės progimnazijos mokiniai su mokytojais nusprendė paminėti kovo 11 – osios šventę iškilmingai. Istorijos mokytojas Mindaugas pasidalijo svarbiais istoriniais įvykiais bei faktais, kurie turėjo ypatingą reikšmę partizanų kovai už Lietuvos nepriklausomybę bei laisvę. Muzikos pamokose išmoktos partizanų dainos skambėjo vaikų lūpose nedrąsiai, bet šiltai ir jaukiai… Penktokas Ugnius P. pasidalijo savo giminės garbingais ir skaudžiais atsiminimais iš partizanų gyvenimo, kovojant už Lietuvos laisvę.

Partizanų atmintis liudija jaunimui, „kad Lietuvos laisvė yra nuopelnas drąsių Lietuvos sūnų ir dukrų, kurie troško gyventi laisvoje Lietuvoje ir dėl jos paaukojo brangiausią turtą – šeimų likimus ir savo gyvybes. Būkime verti jų pražūtingos kovos,“ sakė ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.