Svečiuose „Misija Sibiras“

Šiandien mokykloje turėjome ypatingus svečius – „Misija Sibiras“ organizatorius. Tai jau keturioliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į Sibirą, Kazachstaną. Kaip teigė atvykę organizatoriai, istoriją reikia saugoti, net jei ji ir skausminga.

Svečiai papasakojo mokiniams apie ekspedicijos tikslus, žmonių, kurie nori dalyvauti ekspedicijoje atrankas, jų specifiką. Matytos nuotraukos bei dalyvių dienoraščių ištraukos palietė ne vieną širdį, paskatino susimąstyti ką išgyveno mūsų proseneliai, seneliai, giminaičiai.

Misija Sibiras dalyviai sutvarkė mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatė atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire bei kitose trėmimo vietose atminti.

Esame dėkingi ir pagerbti, kad galėjome išgirsti misijos dalyvių atsiminimus, jausmus, dar kartą prisiliesti prie Lietuvos istorijos. Buvo gera ir prasminga pilietiškumo pamoka.