Žemės dieną minint…

Kasmet kovo 20-ąją minime Žemės dieną. Šią dieną ateina astronominis pavasaris arba pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Tokią giedrą ir saulėtą dieną Vitės, Tauralaukio progimnazijų mokiniai, kartu su KU Botanikos sodo bendruomene bei E.Galvanausko profesinio mokymo centru organizavo  prasmingą akciją Žemės dienai paminėti. Vitės priešmokyklinukai, pilnomis saujomis simbolinių gilių, stabdė automobilius ir sveikino vairuotojus bei kvietė tapti atsakingais gamtos mylėtojais ir tausotojais. Kas gi geriausi ekologijos ambasadoriai, jei ne vaikai. Juk visas pasaulis prasideda nuo vaiko.

Grįžę į Botanikos sodą įkėlėme inkilus ir iškilmingai pakėlėme Žemės vėliavą. Vaikų kurtomis gėlėmės papuošėme žemę ir pasveikinome pavasarį.

Mokykloje vyko integruotas užsiėmimas vyresniųjų klasių mokiniams „Vanduo – gyvybės šaltinis“, protmūšis „Mes – Žemės vaikai“. Vyks užsiėmimas su KRATC atstovais apie  „Atliekų rūšiavimą ir žalą gamtai“.

Taigi, sveikindami visus šios gražios šventės proga, kartu norime priminti, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną😊