Žygis prie jūros „Paslapčių keliu“

Saulei vis aukščiau kopiant į dangų ir paukščiams vis garsiau čiulbant už lango, „Žiniukų” grupės vaikai nutarė sužinoti, ko tie plunksnuočiai taip triukšmauja. O kas gi geriau atsakys, jei ne pati paukščių karalienė? Todėl nieko nelaukę „Žiniukai” susikrovė kuprines ir gražų gegužės 17 rytą išsiruošė į žygį atskleisti paukščių triukšmo paslaptį. Kelionėje juos pirmiausia pasitiko šnabždantis parkas: kad praeitų medžių pastatytą kliūtį, kiekvienam vaikui teko susirasti savąjį, išklausyti ką jis sako ir tai nupiešti ant medžio kamieno. Po to vaikams kelią pastojo darbščiosios skruzdėlės: nors ir kaip vaikai skubėjo, tačiau neatsisakė joms padėti ir pastatyti aukštą skruzdėlyną. Kad šių darbininkių namas būtų patogus, vaikai skruzdėlyną rentė iš pušų kankorėžių. Vėliau „Žiniukai” keliavo siauru miško takeliu ir atidžiai stebėjo miško augalus, juos žymėjosi savo kelionių žemėlapyje. Atvykę prie jūros paukščių karalienę vaikai rado išdidžiai plaukiojančią jūros bangose. Tik po „Žiniukų” patiektų vaišių gulbė jiems atskleidė, kad norėdami rasti atsakymą į savo klausimą, vaikai turi rasti prie  jūros paslėptą lobį. „Žiniukai” – atkaklūs ir ištvermingi vaikai, todėl netrukus rankomis iškastas lobis jau gulėjo jų kuprinėse. Pakeliui į namus vaikai džiaugėsi žydinčiomis gėlėmis, kvepiančiu oru ir kalbino ant šakų sutiktus paukščius: gera kartu su jais sveikinti į žemę sugrįžusį gražiausią metų laiką  pavasarį.

„Žiniukų” žygio įspūdžius aprašė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Mališkienė