EUROPOS KALBŲ DIENA KLAIPĖDOS VITĖS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Europos kalbų diena rugsėjo 26-ąją švenčiama daugelyje Lietuvos ugdymo įstaigų. Ne išimtis ir Klaipėdos Vitės pagrindinė mokykla. Šis rugsėjis jai ypatingas;  mokykloje svečiavosi tarptautinio Erasmus + projekto “Here We Come!“ dalyviai – anglų kalbos mokytojai iš Vengrijos, Ispanijos, Turkijos, Graikijos ir Jungtinės Karalystės. Simboliška, kad jų viešnagė sutapo su Europos kalbų diena. Ta proga vyresniųjų klasių mokiniai ir klasių auklėtojai pakvietė užsienio svečius į mokyklinį renginį, kuriame pristatė visas projekte dalyvaujančias šalis ir jų valstybines kalbas.

Renginio pradžioje visus pasveikino Klaipėdos apskrities gestų kalbos centro vertėja Kristina Rimkienė. Iš jos sužinojome, kad įvairiose šalyse gestų kalbos ženklai skiriasi, tačiau egzistuoja tarptautinė gestų kalba, kurios sparčiai mokosi viso pasaulio kurtieji, kad galėtų bendrauti susitikę sporto varžybose ar kultūriniuose renginiuose.

Mokyklinis varpelis paskelbė neįprastos šešių skirtingų kalbų pamokos pradžią, kurioje visi dalyviai turėjo išmokti kuo daugiau nežinomos kalbos žodžių ar frazių. 5a klasės mokinukės žaismingai pristatė graikų kalbos abėcėlę. 6a ir 7b klasių mokiniai mokė nesudėtingų turkiškų ir ispaniškų pokalbių. Renginio dalyviams gana sunkiai sekėsi įsiminti vengriškus žodžius, parinktus aštuntokių.

Tarp smagių ispaniškų ir turkiškų ritmingų melodijų archajiškai nuskambėjo 5b klasės mokinių atliekama lietuviška sutartinė – daina, įtraukta į UNESCO žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. O septintokams uždainavus legendinės grupės „The Beatles“ dainą „Love Me Do“, salėje neliko abejingų – kartu dainą traukė ir mokiniai, ir užsieniečiai mokytojai.

Kaip ir kiekvienoje pamokoje, nebuvo apsieita be klasės darbo. Prisiminėme ir gyvūnų „kalbą“, kuri visose šalyse skamba skirtingai. Užsienio svečiai „įgarsino“ gyvūnėlius, suteikdami daug džiaugsmo renginyje dalyvavusiems mokinukams.

Ko renginyje išmokome? Pasidžiaugti bendravimo galimybe, pasijusti pilnateisiais Europos piliečiais ir tuo pačiu didžiuotis savo unikalia gimtąja kalba. Visi dar kartą įsitikinome, kad užsienio kalbų žinios – didžiulis turtas, atveriantis duris į begalinę gyvenimo kelionę.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Kastėnienė