ĮSPŪDŽIAI IŠ VENTOS REGIONINIO PARKO

 

Spalio pradžioje  Vitės pagrindinės mokyklos ir  Moksleivių saviraiškos centro floristikos būrelių mokiniai vyko į edukacinę- pažintinę išvyką po Ventos regioninį  parką ir aplankė Renavo dvaro sodybą (Mažeikių raj.)Užsukę į Renavo dvarą, pasidžiaugėme unikaliu dvaro rūmų interjeru, pasigrožėjome kraštovaizdžiu,atsiveriančiu į Varduvos upės slėnį, bei išlikusia ir restauruota Renavo dvaro rūmų biblioteka.

Mokiniams labai patiko dvaro rūmuose  eksponuojama  piliakalnių paveikslų (Mažeikių raj,) paroda, menininko S.Kuso meistriškai graviruotų kiaušinių, bei neoninių paveikslų parodos.

Po to vykome į Ventos regioninio parko lankytojų centrą, kur mūsų laukė ekologas Nerijus Gudmonas. Susipažinę su pristatyta interaktyvia parko ekspozicija, vykome į Papilės miestelį, kur aplankėme istoriko  ir rašytojo S.Daukanto  paminklą, bei kapą, kurį radome užkopę į I  Papilės piliakalnį. Buvome nukeliavę prie 15 kamienų liepos, bei Jurakalnio geologinės atodangos ir atragio.Ekskursijos vadovas mus supažindino su linijinės erozijos procesu ir jo padariniais – eroziniu atragiu ir raguvomis bei  griovomis , kuriuose formuojasi šaltiniai. Po to pakilome į 15 m aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestelį, piliakalnius, Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį.

Kelionė buvo nuostabi, o įspūdžiai – nepakartojami.

                                                                  Floristikos būrelio vadovė Digna Reminienė