PREVENCINĖ SAVAITĖ

Siekiant šviesti mokyklos bendruomenę apie žalingus įpročius, apie alkoholio ir tabako, narkotinių medžiagų žalą jauno žmogaus organizmui bei apsaugoti nuo tabako ir alkoholio vartojimo plitimo mokinių tarpe, mokykloje organizuota prevencinė savaitė.

Didelis dėmesys buvo skiriamas informacijai apie tabako ir alkoholio pasekmes žmogui, informacijai, kas ir kaip gali padėti atsisakyti rūkymo tiems, kas jau rūko. Taip pat buvo stengiamasi formuoti sveikos gyvensenos vertybes. Savaitės veiklos buvo įvairios ir turiningos, džiugu kad visos klasės aktyviai jose dalyvavo: buvo vedamos klasės valandėlės – socialinės reklamos/stendo kūrimas „Mano pareiga žalingiems įpročiams pasakyti NE“; susitikimas su bendruomenės pareigūnais  „Aš pats atsakau už …“ ; mažuosius mokinukus aplankė kinologai su augintiniais, kurie ne tik parodė darbo ypatumus, bet ir suteikė žinių, kaip vaikai turi elgtis aplinkoje, su nepažįstamais žmonėmis. Emocinį intelektą stiprino mūsų dešimtokė Karolina, kuri pradinukams vedė žaismingus bei kūrybingus grupinius užsiėmimus. Mokyklos sienas papuošė socialinių įgūdžių pamokų metu mokinių kūrybiniai darbai – prevenciniai plakatai.

Itin didelio susidomėjimo ir džiaugsmo sukėlė susitikimas su Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės vyriausiuoju treneriu Broniumi Vyšniausku , kurį atlydėjo visų laikų tituluočiausias (absoliutus Europos čempionas, planetos ir olimpinių žaidynių prizininkas) Lietuvos sunkiaatletis Aurimas Didžbalis. Savo pavyzdžiu ir pasiekimais garbingi svečiai stengėsi perteikti vaikams, kad nuo pat mažens būtina ugdyti pasitikėjimą savimi, mokytis savarankiškai ieškoti sprendimų susidūrus su problemomis, vadovautis tinkamomis vertybėmis, tobulėti, mokytis, augti, užsiimti mėgstama veikla. Dėmesys ir šiltas bendravimas su vaiku yra geriausias prevencijos būdas prieš gyvenimo klystkelius.