Saugesnio interneto savaitė

Kasmet vasario pirmąją savaitę Europoje žymima Tarptautinė saugesnio interneto diena, kurios tikslas – supažindinti vaikus ir paauglius su internete tykančiais pavojais. 2018 m. vasario 6 d. tema – „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“

Dažnas jaunuolis keliolika kartų per dieną naršo socialiniuose tinkluose nesusimąstydamas apie asmeninės informacijos saugumą. Vaikui augant ir mokantis kiekvieno iš mūsų užduotis – išmokyti vaiką būti geru ir garbingu žmogumi ne tik realiame, bet ir virtualiame pasaulyje. Tuo tikslu Vitės pagrindinėje mokykloje vasario 6 – 9 dienomis vyko Saugesnio interneto savaitės renginiai.

Vasario 6 ir 7 dienomis penktokai ir šeštokai susitiko su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės tyrėja Vaida Meškiene, kuri supažindino mokinukus su saugiu ir atsakingu socialinių tinklų vartotojo elgesiu bei administracinėmis baudomis, gresiančiomis už patyčias, nesantaikos skleidimą bei neleistino turinio informacijos viešinimą.

Vasario 7 dieną 5 a, b, c klasėse vyko integruotos žmogaus saugos ir anglų kalbos pamokos (mokytojos L. Bružienė ir A. Narbutė), kuriose  mokiniai buvo mokomi saugiai bendrauti internete, supažindinami su privačios informacijos skelbimo principais ir tikslais, aptarta, kur rasti pagalbos bei informacijos, atsidūrus pavojų keliančioje situacijoje. Mokiniai paskatinti neprisidėti prie patyčių internete  bei patarta, kaip jiems elgtis, jei patys patiria patyčias.

Vasario 8 dieną 8a ir 6a klasių mokiniai anglų kalbos pamokose (mokytoja R. Kastėnienė) dalyvavo pokalbyje „Create, connect and share respect“, aptardami pagarbaus bendravimo socialiniuose tinkluose galimybes, o patarimus bendraamžiams anglų kalba surašė į spalvingą dėlionę – plakatą.

Vasario 8 d. 5 klasių auklėtojos K. Stonytė, E. Silina ir L. Šeškauskienė auklėtiniams surengė viktoriną „Ar esi saugus internete?“. Mokiniai, pasiskirstę grupėmis, Kahoot platformoje aktyviai konkuravo, kurių žinios šia tema geresnės. Nors visos komandos pasirodė puikiai, o mokytojos džiaugėsi mokinių žiniomis apie saugų internetą, kultūringą elgesį bei privačių duomenų tausojimą, 1 vietą laimėjo 5a klasės komanda. Sveikiname! Komandos apdovanotos saldžiomis dovanėlėmis.

Vasario 9 dieną 5c klasėje vyko integruota informacinių technologijų ir anglų kalbos pamoka (mokytojos E. Silina ir R. Kastėnienė), kurioje mokiniai stebėjo trumpus angliškus filmukus, aptarė juose pavaizduotas keblias situacijas,  į kurias patenka bendraamžiai. Smagu, kad mokiniai teisingai įvardino problemų sprendimo būdus,- vadinasi, šios savaitės užsiėmimai nenuėjo veltui. Pildydami klausimyną tiesiogiai internete, mokiniai noriai diskutavo.

Tikimės, kad Saugesnio interneto savaitės užsiėmimai padės mūsų mokiniams atidžiau pasirinkti internetinius draugus, pasvarstyti prieš įkeliant informaciją, skatins saugiai ir garbingai elgtis virtualioje erdvėje.

Savaitės renginių galerija:

Projekto rėmėjai ir partneriai:

1