Verslumo ir karjeros ugdymo diena

Gražų pavasario penktadienį Klaipėdos miesto Vitės pagrindinėje mokykloje vyko verslumo ir karjeros ugdymo diena. Jos metu vyresniųjų klasių mokiniai Klaipėdos technologijų mokymo centre ugdė karjeros kompetencijas, gilino žinias apie saviraiškos ir darbo galimybes, karjeros sprendimų priėmimą, planavimą, derinimą su kitomis gyvenimo sritimis ir realizavimą. Mokiniai susipažino su floristikos, siuvėjų bei kirpėjų specialybėmis, išsiaiškino: kokių asmeninių savybių turėdami žmonės gali rinktis minėtas profesijas, kokias kompetencijas įgis baigę pasirinktą mokymo programą, kokios ateities perspektyvos.

Pradinių klasių mokiniai verslumo mokėsi mokykloje, tradicija tapusiame renginyje – Kaziuko mugėje. Tai  didelis, smagus pavasarinis šurmulys, paplitęs visoje Lietuvoje. Save parodyti, kitų pažiūrėti, parduoti ar nusipirkti rankų darbo daiktų susirinko ir maži, ir dideli. Mugei visi  ruošėsi nuoširdžiai: kas mezgė, kas siuvo, bet daugiausia ant stalų nugulė kalnai gardumynų – vaflių, sausainių, pyragų, saldainių. Juk linksmiau ir sėkmingiau įgyti naujų kompetencijų per kūrybiškumą, bendravimą bei bendruomenės susitelkimą.