Knyga – džiaugsmas sielai

Balandžio mėnesį 5-10 klasių mokiniai buvo kviečiami aktyviai skaityti knygas, nes balandis buvo paskelbtas skaitymo mėnesiu mokykloje. Susidraugauti su knyga, patirti skaitymo džiaugsmą ir malonumą pavyko tikrai ne vienam – tai liudija mokinių surengta skaitomiausių knygų paroda – KNYGŲ REKLAMA. Čia mokiniai dalinasi įspūdžiais apie perskaitytas knygas, mylimiausius veikėjus, netikėčiausius jų poelgius, vertina juos. Daugelis argumentuoja, kodėl knyga įdomi, kodėl vertėtų ją skaityti. Kad mūsų mokiniai kūrybingi ir talentingi, rodo sukurtos įspūdingos iliustracijos.

Per lietuvių literatūros pamokas buvo diskutuojama, ar iš tiesų knygos padeda tapti laimingam, ar skaitydamas tampi išmintingesnis, kiek ir kokias knygas reikėtų skaityti. Nuomonių būta įvairių: vieni pripažino, kad knyga – tai puikus informacijos šaltinis, džiaugsmas sielai, kiti – kad tai sunki intelektinė veikla, atimanti daug laiko, tačiau visi pritarė, jog gera knyga mus brandina, augina, veda pažinimo keliu.

Mokiniams buvo  sudarytos visos sąlygos ir galimybės išreikšti save, atskleisti savo individualiuosius gebėjimus dalyvaujant ir kitose edukacinėse kūrybinėse veiklose: 5-6 klasių mokiniams buvo surengta literatūrinė viktorina „Knygų pasaulyje“, visų klasių mokiniai buvo pakviesti išmėginti literatūrinius, meninius gebėjimus – sukurti savo kūrybos knygą,  Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje buvo pasiūlytos edukacinės programos „Knygų keliais po Mažąją Lietuvą“ ir „XIX amžiaus mokykla Mažojoje Lietuvoje“. Iškeitę įprastas pamokas į edukacinius užsiėmimus muziejuje neapsirikome: mokiniai susipažino su lietuvių raštijos pradininkais ir puoselėtojais, lietuviškų knygų bei periodikos raida Mažojoje Lietuvoje, pirmosiomis lietuviškomis mokyklomis, to meto mokymosi priemonėmis, mokinio elgesio taisyklėmis, atliko įvairias praktines užduotis.

Visus kviečiu suteikti džiaugsmo savo sieloms – aplankyti mokyklos bibliotekoje vaikų sukurtų knygų parodą „…ir žodis prisipildo gyvenimo“ (A. Lindgren) bei parengtą  ekspoziciją – KNYGŲ REKLAMA.

 

Alma Kriščiukaitienė, lietuvių kalbos mokytoja