Ištvermės žygis po Klaipėdos apylinkes

Gegužės 12 – ąją  dalis 7-8 klasių mokinių vėl išsiruošė į jau gera tradicija tapusį  žygį pėstute po Klaipėdos miesto apylinkes.  Pajudėję nuo Melnragės įtvirtinimų likučių, žygio dalyviai per nepilnas porą valandų pasiekė pakrantės įtvirtinimus, esančius šalia Karklės.  „Memel Nord“ pakrantės apsaugos baterijoje pajuto  Antrojo pasaulinio karo laikų istorijos dvelksmą. Lydimi gido Eriko susipažino su ekspozicija: surūdijusiais šautuvais, granatomis, artilerijos sviedinių skeveldromis. Mokiniai susižavėję stebėjo, kaip galima pakilti arba nusileisti vertikaliai siena, naudojant tam reikalui skirtus lynus ir karabinus. Vėliau drąsesnieji tai ir pabandė atlikti savo jėgomis. Eidami per pažintinį Litorinos taką, Olando kepurės link, ten stabtelėjus ir papietavus, žygio dalyviai pasuko link Kalotės ežero ir Girulių. Ne visiems buvo įveikiamas maršrutas, kurio bendras ilgis apie 20 km. Tačiau ištvermingiausieji baigė savo kelionę šalia Vasaros estrados. Nuovargį ir apsunkusias kojas atpirko žygyje patirti įspūdžiai.. Už žygio idėją ir organizavimą dėkojame 7 a klasės mokinės Godos tėčiui  Vytautui Makūnui ir istorijos mokytojui Mindaugui Janukoniui.