Voratinklio gijose slepiasi gerumas…

Beržams pasipuošus auksu, o klevams pavirtus liepsnojančiais fakelais, darbštuoliai vorai suskubo ruoštis žiemai ir žemę dengti pilkais tinklais. Ir ne tam, kad paslėptų visą rudens sukurtą grožį, o tam, kad sugaudytų paskutinius rasos lašus ir žemę sidabruojant šalnai juos paverstų mažais perlais. Tai jų dovana žemei, jų dovana žmogui, pradėjusiam nerimauti dėl artėjančios žiemos.

Stebėdamiesi voratinklių gijose pasislėpusiu gerumu Klaipėdos Vitės progimnazijos „Žiniukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai nutarė nuausti savo gerumo voratinklį. Tinklą jie nėrė spalio 9-ąją dieną Klaipėdos Kar Kar parke: darbo iš ties buvo nemažai, nes ne tik pats tinklas turėjo išeiti tvirtas, bet dar jį reikėjo padabinti obuoliais bei lapais, skirtais žiemą maitintis parko paukšteliams ir žvėreliams. Ausdami gerumo voratinklį spalio 11-ąją dieną „Žiniukai“ apsilankė Klaipėdos miesto globos namuose ir čia gyvenantiems seneliams suorganizavo edukaciją „Rudeninė puokštė“, o vėliau margais gėlių žiedais apdovanojo senelius ir džiaugėsi jų veidus nušvietusiomis šypsenomis. Spalio 12-oji buvo pati darbingiausia: tą dieną voratinklio gijose pasislėpęs „Žiniukų“ gerumas pasiekė Klaipėdos mini Zoo, kur vaikai pasirūpino ten gyvenančių gyvūnų maisto atsargomis žiemai ir palinkėjo saldžių sapnų žiemos miegui besiruošiančiai meškai. Vėliau jie skubėjo į Klaipėdos miesto aklųjų bibliotekos padalinį, kur suorganizavo rudeninių darbų parodą iš gamtinės medžiagos: ji skirta biblioteką lankantiems akliesiems ir silpnareiams, kad ir jie galėtų pajusti atėjusį rudenį. Nors lapų ant medžių kas dieną mažėja, tačiau gerumo voratinklis dar nebaigtas-pavargę vorai slepiasi po lapais, o „Žiniukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai gerumo voratinklį austi planuoja iki pat žiemos: juk ruduo–gerumo ir atjautos vienas kitam metas.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Mališkienė