5 patarimai, kurie gali padėti

SPrieš daugelį metų prisijungiau prie 24 procentų amerikiečių, kurie vartoja vaistus savo psichinei sveikatai. Man SSRI (selektyvus serotonino reabsorbcijos inhibitorius) vartojimas padeda išvengti gniuždančio nerimo ir depresijos.

Tačiau nors vaistai man gali būti absoliučiai reikalingi, tai nėra be kai kurių nedidelių šalutinių poveikių. Dauguma SSRI simptomų nėra tokie sudėtingi ar pastebimi, tačiau vienas svarbus neabejotinai yra toks: orgazmą sunkiau pasiekti.

Seksualinis šalutinis poveikis gali būti įvairus, tačiau dažniausiai pasireiškia sumažėjęs lytinis potraukis ir sunkumai pasiekiant kulminaciją. Nina Vasan, medicinos mokslų daktarė, MBA, „Real“ vyriausioji medicinos pareigūnė ir „Brainstorm“ įkūrėja bei vykdomoji direktorė Stanfordo universitete teigia, kad dauguma šių šalutinių poveikių atsiranda dėl to, kad SSRI padidina serotonino kiekį. „Serotoninas mažina orgazmą ir makšties tepimą moterims, o vyrams – erekciją ir ejakuliaciją“, – sako Vasanas. „Tai taip pat slopina azoto oksido, kuris yra atsakingas už kraujo tekėjimą į lytinius organus seksualinės reakcijos metu, gamybą.”

Kaip 37 metų vieniša mama, kuri susitikinėja ir, taip, kartais užsiima seksu, man atrodo, kad nepatogiausias dalykas joms kelia orgazmą vartodama SSRI. Aš turiu galvoje, jei nelaikysiu sveikų savo smegenų, man nebus taip smagu dalintis užkandžiais ir šmaikščiai šmaikštauti. Tačiau pasimatymai be orgazmo atrodo kaip tikrai nesąžiningas kompromisas.

Daugelis žmonių, atsižvelgiant į tai, kad dėl SSRI vis tiek mažiau domisi seksu, nesijaudinkite dėl orgazmo trūkumo. Daugiau galios jiems. Tačiau aš nenoriu, kad tai išslystų iš savo gyvenimo, ypač kaip išsiskyrusi moteris, kuri tik prieš keletą metų pradėjo nuoseklesnius lytinius santykius! Vis dar laikau tai labai svarbia mano bendros sveikatos dalimi.

Ashleigh Renard, autorė, sekso ekspertė ir virusinės vaizdo įrašų serijos „Keeping It Hot“ kūrėja, sutinka. Ji sako, kad nors svarbu, kad seksas niekada nesijaustų kaip „privalomas veiksmas“, pasitenkinimo jausmas yra svarbus. „Niekam nereikia sekso, bet iš tikrųjų jo troškimas ir mėgavimasis daugeliu iš mūsų gali pagerinti gyvenimo kokybę“, – sako ji.

Renardas taip pat sako, kad pereinant prie vaistų, pertrauka nuo sekso gali būti naudinga, kad situacija nesukeltų papildomo streso. Nors kartais per pastaruosius penkerius metus turėjau sutelkti dėmesį tik į savo psichinę sveikatą ir per daug nesijaudinti dėl savo seksualinio gyvenimo, šiais laikais turiu pakankamai galimybių teikti pirmenybę abiem, todėl taip ir esu. Laimei, sužinojau, kad yra būdų, kaip vis tiek nusileisti, net vartojant vaistus nuo smegenų.

5 būdai, kaip vis tiek patirti orgazmą vartojant SSRI

1. Pirmiausia praktikuokite patys

Daugeliui žmonių orgazmą lengviau pasiekti vieni. Nors idealiu atveju norėtumėte pasidalinti šia patirtimi su partneriu, labai svarbu žinoti, ko jums reikia, kad tai įvyktų savarankiškai, pradėjus vartoti vaistus. Nėra spaudimo pasiekti orgazmą, todėl gali būti lengviau suprasti, ko reikia. Jei tai padarysite, žinosite, kad tai nėra neįmanoma, todėl būsite geresnėje erdvėje, kai būsite su partneriu. Be to, būsite geriau pasirengę jiems tiksliai pasakyti, ką daryti.

2. Pabrėžkite „apšilimą“

Renardas siūlo pradėti atsipalaidavimo rutiną maždaug 30–60 minučių prieš seksą, kad pasiruoštumėte intymumui. „Išmaudyti. Uždekite žvakę. Klausykitės atpalaiduojančios ar geros savijautos muzikos“, – sako ji. „Daugelis mano auditorijos narių mėgsta klausytis erotinių garso istorijų, kad padėtų jiems nusiteikti. Ji rekomenduoja naudotis programėle Dipsea.

3. Paklauskite apie vaistų keitimą

Jei yra galimybė keisti vaistus, sumažinus dozę arba vartojant naują vaistą, kuris vis dar daro tai, ko reikia jūsų psichinei sveikatai, gali sumažinti nepageidaujamą seksualinį šalutinį poveikį, sako dr. Vasanas. Kai kurie SSRI mažiau trikdo gebėjimą pasiekti kulminaciją, todėl pasitarkite su gydytoju apie jūsų galimybes.

4. Naudokite vibratorių

Kartais, pridėjus šiek tiek akumuliatoriaus energijos, viskas gali pajudėti tinkama linkme. Vibratorius, skirtas preliudijai arba klitoriui stimuliuoti sekso metu, gali turėti daug naudos.

Liz Tracy, 43 metų mama, nuo paauglystės vartojusi keletą skirtingų SSRI, sako, kad vibratorius buvo raktas į jos gebėjimą pasiekti kulminaciją. Ji rekomenduoja moterims „nusipirkti aukštos kokybės vibratorių“ ar net kelis „ir eksperimentuoti su jais“ tiek pačioms, tiek su partneriu.

5. Pasitarkite su gydytoju dėl naujo vaisto pridėjimo

Jei išnaudojote savo galimybes miegamajame ir visiškai pakeisti vaistų negalima, vaisto pridėjimas gali turėti teigiamą poveikį. Daktarė Vasan sako, kad maža bupropiono (dar žinomo kaip Wellbutrin) dozė yra galimybė, kurią ji asmeniškai matė „gerai veikiant kai kuriems pacientams“, kurie nėra pasirengę atsisveikinti su orgazmu.

Atminkite, kad rūpintis savo smegenimis yra sunkus darbas, tačiau tai nereiškia, kad reikia atsisakyti vienos geriausių seksualinio gyvenimo dalių.