„Apple Watch Ultra“ naudojimas bėgimui: nuoširdi apžvalga

TBėgimo pasaulyje jau seniai buvo neišsakyta stigma: jei bėgimui stebėti nešiojate Apple Watch, o ne tam skirtą sportinį laikrodį, tikriausiai nesate rimtas bėgikas.

Aš nepritariu idėjai, kad nuo to, kokią įrangą turite ar ką dėvite, priklauso, ar esate „tikras“ bėgikas. (Arba, kad yra toks dalykas kaip „tikras“ bėgikas – jei bėgi, vadinasi, esi bėgikas.) Tačiau prisipažinsiu, kad „Apple Watch“ visada galvojau kaip apie gyvenimo būdo laikrodį; įdomus kasdieniam naudojimui, jei galite sau tai leisti, bet ne tai, kuo aš pasitikėčiau, kad palaikytų savo mokymus ar pateikčiau tikslią metriką.

Iki praėjusių metų bėgikai skundėsi dėl originalaus „Apple Watch“ silpno GPS, bėgimui būdingų funkcijų trūkumo ir nepatogios start/stop sistemos.

Tačiau praėjusį rudenį pasirodęs Apple Watch Ultra viską keičia. Sukurtas kaip funkcionalesnis ir tvirtesnis originalaus laikrodžio atnaujinimas, „Ultra“ gali pasigirti dviejų dažnių GPS ir daugybe kitų funkcijų, kurios daro jį patogesnį bėgikams (dabar kai kurios iš jų yra ir originaliame Watch). jis neturi Ultra GPS galimybių).

Akivaizdu, kad „Apple“ nori, kad „Ultra“ taptų varžovu tarp tokių kaip „Garmin“ ir „Coros“, o išleidęs jį 14 kartų per tris savaites, galiu pasakyti, kad dažniausiai taip ir yra.

Geriausios „Apple Watch Ultra“ veikimo funkcijos

Patikimas GPS net miesto aplinkoje

„Ultra“ GPS taip patobulintas dėl dvigubo dažnio, o tai reiškia, kad užuot naudojęs tik L1 dažnį, jis taip pat naudoja L5 dažnį, kad būtų didesnis tikslumas, taip pat integruojamas su „Apple Maps“ duomenimis. Dviejų dažnių naudojimas sportiniuose laikrodžiuose vis dažniau naudojamas, tačiau dauguma senesnių ar žemesnės klasės modelių jo neturi.

Nors nebėgau jokiais išmatuotais maršrutais, kad galėčiau patikrinti tikslumą, kiekvienas „Ultra“ skilimas man buvo panašus į mano pastangas ir niekada nepastebėjau lėkštų tempų, o tai ne visada galiu pasakyti naudodamas „Garmin“. „Ultra“ gavo GPS signalą beveik iš karto po to, kai išėjo pro duris mano Manheteno rajone, pilname aukštų pastatų ir pastolių (o mano „Garmin“, kuris turi tik vieną dažnį, kartais užtrunka iki 10 minučių).

Išplėstinės takelio funkcijos

Ultra turi automatinį bėgių kelio aptikimą, naudodamas jūsų vietos duomenis, kad nustatytų, kada esate lauko trasoje, ir klausia, kuria juosta važiuojate, kad būtų pasiektas didžiausias tikslumas. Galite užprogramuoti treniruotę automatiniam ratų skaičiavimui arba rankiniu būdu paspausdami veiksmų mygtuką.

Visa pagrindinė bėgimo statistika

Jei jūsų bėgimo laikrodis pateikia statistiką, kuria pasitikite, tikėtina, kad Ultra taip pat ją turi. Laikrodis matuoja viską nuo kontakto su žeme laiko iki vertikalaus svyravimo iki žingsnio ilgio – nereikalaujant jokios papildomos įrangos. Ji taip pat seka jūsų „galią“, kuri įvertina jūsų bėgimo intensyvumą vatais pagal greitį ir nuolydį.

Multisporto treniruotės ir tempo funkcija

Kaip ir daugelis kitų bėgimo laikrodžių, galite užprogramuoti treniruotę prieš bėgimą. (Tai apima kelių sporto šakų treniruotes triatlonininkams – „Ultra“ yra atsparus vandeniui iki 40 metrų gylio.) Taip pat galite nustatyti tikslinį tempą, o laikrodis rodys nedidelę grafiką bėgimo metu, kad iš pirmo žvilgsnio būtų galima matyti, kaip atsiliko. arba lenkia tą tempą. Arba galite lenktyniauti su ankstesniu bėgimu tuo pačiu maršrutu.

Mobilusis ryšys

Kuo „Ultra“ ar net originalus „Apple Watch“ išskiriamas iš kitų sportinių laikrodžių: jis gali padaryti beveik viską, ką gali jūsų „iPhone“, kad galėtumėte be rūpesčių važinėtis be telefono su visa savo muzika, podcast’ais ir tekstais po ranka ( y., jei mokate už tai, kad laikrodyje būtų įjungtas mobilusis ryšys, o tai paprastai yra 10 USD per mėnesį prie esamo telefono plano).

Patvarus dėklas

Manoma, kad „Ultra“ titaninis dėklas yra sukurtas taip, kad atlaikytų įvairius nuotykius lauke. Kol kas jis atlaikė, bet, laimei, neturėjau kritimų ar sunkių sąlygų, kad galėčiau jį išbandyti.

Ilgesnis baterijos veikimo laikas

Ultramaratonininkai, įpratę prie sportinių laikrodžių, kurie gali veikti kelias dienas, nebus sužavėti 36 valandų „Ultra“ baterijos veikimo laiku. Tačiau tai yra didžiulis patobulinimas, palyginti su originalaus laikrodžio 18 valandų, ir aš pastebėjau, kad man to daugiau nei užtenka (nors aš ir nenešioju laikrodį miegodamas), ir tikriausiai užteks visiems, norintiems leisti jį įkrauti. kelias valandas kasdien ar pan.

Juostos parinktys

Naudojau Ultra’s Alpine Loop, kuris buvo patogus, bet audinys dažniausiai buvo gana prakaituotas iki bėgimo pabaigos (skirtingai nuo silikoninės juostelės, prie kurios esu įpratusi), todėl turėjau ją nuimti kelioms valandoms, kad išdžiūtų. . Geros naujienos: įprastos Apple Watch apyrankės yra suderinamos su Ultra (nors nerekomenduojama naudoti sportuojant), todėl baigę treniruotis galite pakeisti prakaituojančią apyrankę ir pasirinkti madingesnę apyrankę.

„Apple Watch Ultra“ naudojimo trūkumai

Šiek tiek gremėzdiška pauzė / tęsimas

„Ultra“ nuėjo ilgą kelią nuo originalaus laikrodžio: galite pradėti bėgimą paspaudę vieną mygtuką, o ne laukti „3, 2, 1“ atgalinės atskaitos. Tačiau, jei norite pristabdyti ar pradėti iš naujo treniruotę, vis tiek turite vienu metu paspausti du mygtukus abiejose laikrodžio pusėse, o tai, mano nuomone, yra šiek tiek mažiau intuityvi nei tiesiog vieno mygtuko paspaudimas. Ekranas nelabai keičiasi, kai treniruotė pristabdoma, palyginti su tuo metu, kai ji vyksta, todėl kartais pagalvodavau, kad pristabdžiau, kai ji jau buvo pristabdyta, arba pagalvodavau, kad tęsiu, kai jau buvau treniruotės viduryje. Taip pat netyčia pradėjau treniruotis nešiojant laikrodį kasdieniame gyvenime.

Didžiulis dydis

Bet koks sportinis laikrodis, turintis ilgą baterijos veikimo laiką, greičiausiai bus gana didelis. Tačiau dėl didelio „Ultra“ dydžio ir kvadratinės formos jis kartais nepatogiai sėdi ant mano riešo kaulo (turbūt tai nėra problema bėgikams, turintiems didesnius riešus).

Sunku apdoroti statistiką iš pirmo žvilgsnio

Tai, kad „Ultra“ laikrodžio ciferblate vienu metu rodo šešis skirtingus rodiklius, yra palaima ir prakeiksmas. Žinoma, naudinga matyti tiek daug metrikų atnaujinimus realiuoju laiku, bet pastebėjau, kad žvilgtelėjus žemyn norėdamas greitai patikrinti laiką, dabartinį tempą ar ridą, akys turėjo kurį laiką ieškoti, kol nusileisdavau ko ieškojau, nes skaičiai atrodo mažesni ir mažiau apibrėžti nei mano Garmin. Įsivaizduoju, prie to laikui bėgant prisitaikysiu.

Ar verta paleisti „Apple Watch Ultra“?

„Ultra“ kaina yra 799 USD, o kaina yra didesnė nei daugelio sportinių laikrodžių. O rimtiems bėgimo laikrodžių mėgėjams gali trūkti kelių jums patinkančių funkcijų.

Tačiau vidutiniams bėgikams, kurie įprastai nešioja „Apple Watch“ kasdieniame gyvenime ir kitą sportinį laikrodį treniruodamiesi, perėjimas prie vieno laikrodžio, kuris gali atlikti abu veiksmus, gali būti labai patrauklus – ir dėl patogumo, ir dėl visos sveikatos statistikos, pvz., ramybės pulsas ir miegas vienoje vietoje. Tas pats pasakytina apie bėgikus, kurie paprastai nešioja sportinį laikrodį 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir nori kažko šiek tiek stilingesnio (neįsižeiskite, sportiniai laikrodžiai) ir daugiau kasdienių funkcijų.

Pasirodo, „Apple Watches“. gali būti „tikriems“ bėgikams.

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.