Ar klubų smūgiai sukelia nevaisingumą?

TikTokers sako siaubingiausius dalykus. Kartais mokslas patvirtina antakių kėlimo tendencijas, pavyzdžiui, rūgštūs saldainiai gali suteikti jums pompą prieš treniruotę arba „pasidaryk pats“ rozmarinų arbatos plaukų lakas gali sustabdyti plaukų slinkimą. O kartais jie yra tik dar vienas įrodymas, kad neturėtume tikėti viskuo, ką matome internete.

Naujausias „TikTok“ sklindantis teiginys? Kad klubų spaudimas sporto salėje sumažins jūsų tikimybę pastoti.

Nors iki galo neaišku, iš kur kilo ši idėja, ji sklando, o kai kurie kūrėjai kuria įžūlius vaizdo įrašus apie svorio priaugimą, kad švęstų savo gyvenimo būdą be vaikų. Tačiau prieš pradėdami keisti kontraceptines tabletes klubų suspaudimams, pasikalbėjome su reprodukcinės sistemos endokrinologu, kad išsiaiškintume drąsių teiginių mokslą.

Ar dubens klubo smūgiai gali sukelti nevaisingumą?

Jei tikitės vieną dieną pastoti, turime gerų naujienų: „Nėra žinomo ryšio tarp šio pratimo ir nevaisingumo“, – sako Lora Shahine, MD, reprodukcinės endokrinologė ir Pacific NW Fertility Sietle programos direktorė. Nevaisingumą dažnai lemia daugybė veiksnių, pradedant hormonų disbalansu ir baigiant reprodukcinio trakto sutrikimais. Mažai tikėtina, kad koks nors vienas pratimas, įskaitant dubens klubų stūmimą, sukeltų nevaisingumą, sako ji.

Kai kurie komentatoriai spėliojo, kad sunkios štangos uždėjimas ant dubens gali sukelti gimdos prolapsą – būklę, kai gimda nukrenta į makšties kanalą. Bet vėlgi, daktaras Shahine’as sako, kad greičiausiai nėra dėl ko nerimauti. Tinkamos formos ir saikingai atlikus svertus dubens klubų stūmimus galima saugiai įtraukti į savo kasdienybę.

Kaip ir bet kuris pratimas, neteisingas klubų stūmimas gali sukelti diskomfortą arba susižalojimą. Nustatydami svertinius klubų stūmimus, padėkite štangą į klubų raukšlę ir naudokite štangos pagalvėlę, jei spaudimas klubams yra nepatogus (taip pat išvengsite mėlynių ant klubų kaulų).

O ką daryti, jei aktyviai bandote pastoti? Ar turėtumėte atsisakyti klubų stūmų, kad būtumėte saugūs?

„Apskritai, bandant pastoti, rekomenduoju toliau mankštintis ir judinti kūną – mankšta labai naudinga fizinei ir psichinei sveikatai“, – sako dr. Shahine.

Tačiau geriausia vengti kraštutinumų. Ji sako, kad priaugus daug svorio, žymiai padidinus laiką sporto salėje arba drastiškai pakeitus treniruočių rutiną, gali iškristi hormonai, pasikeisti ovuliacija ir pasunkėti. Taigi, jei jūsų tikslas yra pastojimas, dabar tikriausiai ne laikas veržtis į klubų trauką arba pradėti treniruotis ultramaratonui.

Ar nėštumo metu galima suspausti klubą?

Daktaras Shahine’as sako, kad nėra jokių įrodymų, rodančių, kad nėščioms moterims reikėtų nustoti spausti dubens klubus, tačiau geriausia dirbti su asmeniniu treneriu, sertifikuotu prenatalinio kūno rengybos srityje, kuris gali pasiūlyti pakeitimus, kad pratimas būtų patogesnis nėštumo eigoje. .

Kai jūsų pilvas tampa didesniu veiksniu (skirta kalambūrai), štanga gali nesijausti taip patogiai ant pilvo. Vietoj to, pakeiskite štangą į hantelius aukštai ant keturračių arba pasipriešinimo juostą.

Ir nors sunkūs klubų smūgiai gali būti ne paslaptis, kaip apsisaugoti nuo nėštumo, jie yra vis dar vienas iš efektyviausių pratimų rimtam sėdmenų padidėjimui. Taigi stumkite toliau.