Birthstone Gimimo akmuo: spalva, simbolika ir prasmė

TGimimo akmuo, dažniausiai siejamas su birželio mėnesiu, yra neįvertintas ir elegantiškas perlas. Skirtingai nuo kitų gimimo akmenų, jis kilęs iš gyvo organizmo, todėl jis yra unikalus sau. Paprastai tariant, birželio mėnesio gimimo akmuo yra energingas priminimas, kad grožis ir išmintis gali būti pasisemti iš patirties, o tai gali padėti nuraminti ir sustiprinti intuityvų žinojimą nesantaikos metu.

Pasak kelių žaidėjų gydymo metodo gydymo praktikos ir Reiki meistrės Lauros Ellis, kristalų ekspertės, turinčios daugiau nei 15 metų patirtį, tai taip pat gali padėti palengvinti perėjimą nuo Dvynių prie vėžio sezono. „Šio brangakmenio įtraukimas birželio mėnesį padės išgyventi nepastovų svaiginantį Dvynių sezoną ir prasidėjus emociškai jautriam vėžio sezonui“, – „Well+Good“ anksčiau sakė astrologė Cristina Farella, „gali paskatinti daug pažvelgti į vidų“.

Birželio mėnesio akmens savybės: tyras, išmintingas ir elegantiškas perlas

Birželio mėnesio gimimo akmuo
Nuotrauka: W+G Creative

  • Gimimo akmens spalva: Įvairus
  • Elementas: Metalas
  • Planeta: Mėnulis
  • Čakra: Karūna
  • Kilmė: Įvairus

Dauguma brangakmenių susidaro žemės vidinėse srityse dėl stipraus slėgio ir pūslėjančios šilumos. Tačiau perlus gamina moliuskai, ir jie iš esmės yra šalutinis produktas, atsirandantis, kai dirgiklis, pavyzdžiui, smėlio grūdelis ar parazitas, patenka į moliusko mantiją. Moliuskas kaip apsaugos priemonę išskirs kalcio karbonatą, vadinamą perlamutru arba perlamutru – tą pačią vaivorykštę medžiagą, kuri sudaro jo apvalkalą. Jis apgaubia įsibrovėlį sluoksniu po perlamutro sluoksnio, ir per kelerius metus tai gali duoti blizgantį perlą.

Kadangi natūralių perlų paprastai sunku gauti, žmonės ėmėsi kurti išaugintus perlus, taikant metodus, imituojančius gamtoje vykstantį procesą. Remiantis Amerikos gemologijos institutu, yra keturios paplitę auginamų perlų rūšys, kurios yra gaunamos iš įvairių pasaulio šalių, įskaitant Kiniją, Japoniją, Australiją, Taitį, Indoneziją ir Filipinus. Perlai taip pat gali būti įvairių spalvų, nors jie dažniausiai asocijuojasi su baltais arba kreminiais atspalviais – bet kuriuo atveju jie visada bus pažymėti vaivorykštės blizgesio.

Gimimo akmens reikšmė ir perlo simbolika

Nuo seno buvo manoma, kad perlai turi energetinių savybių. Graikų mitologijoje buvo manoma, kad perlus išliejo Afroditė, simbolizuojanti meilę ir moteriškumą. Kinų tradicijoje perlai buvo siejami su išmintimi, dvasine energija ir galia, o Vakarų kultūrose perlai nuo seno buvo laikomi kuklumo ir tyrumo simboliu.

„Perlas mums primena, kad gražūs dalykai gali atsirasti iš diskomforto.” – Laura Ellis, kelių žaidėjų gydymo metodų praktikė ir Reiki meistrė

Šiandien perlai ir toliau išlaiko savo neapsakomą žavesį – jei ne dėl jų žaismingo grožio, tai dėl to, ką jie simbolizavo. „Perlas mums primena, kad gražūs dalykai gali atsirasti iš diskomforto“, – sako Ellisas, primindamas daugelį metų trunkantį procesą, kurio reikia, kad moliuskas sukurtų perlą. Ji sako, kad jie taip pat padeda nuraminti galimą stresą ir negatyvą, suteikia jums „maitinančios, mylinčios energijos“, kuri padrąsintų jus nesutarimų metu. Anot Mariah K. Lyons, ASTARA įkūrėjos, Reiki meistrės ir kristalų gydytojos, brangakmenis taip pat tarnauja kaip energingas priminimas, kad „išminties perlus“ galima pasisemti iš patirties.

Birželio mėnesį gimę Dvyniai gali panaudoti energetines perlo galias, sako Lyons, kuri pati taip atsitinka, kad yra Dvyniai. Greiti, charizmatiški ir sumanūs, „jie yra intuityvūs komunikatoriai, galintys aukštesnių idėjų idėjas paversti apčiuopiamomis sąvokomis“, – sako ji, o tai yra vienas iš svarbiausių Dvynių bruožų. „Perlas padeda Dvyniams versti, bendrauti ir skleisti išmintį, kurią jie pasisėmė iš savo gyvenimo patirties, ir dalintis ja su kitais, taip pat padeda Dvyniams apdoroti informaciją, kurią jie gauna intuityviai ir siekdami savo intelektualinių užsiėmimų.

„Perlai taip pat siejasi su mėnuliu ir skirtingomis moteriškumo fazėmis, kurias moterys išgyvena skirtingais gyvenimo etapais, taip pat ir biologiškai“, – sako Lyons. Astrologijoje mėnulis yra Vėžio valdančioji planeta. Moteriška jėga, skleidžianti emocinę, introspekcinę ir empatišką energiją, mėnulis atspindi daugelį Vėžio asmenybės bruožų. „Mes dažnai galvojame apie Vėžį kaip apie motinos ženklą. „Jis labai puoselėjantis ir jautrus, o kaip vandens ženklas yra labai intuityvus“, – sako Lionas, ir perlas gali atskleisti visus Vėžio moteriškus ir intuityvius sugebėjimus. „Tai padeda sustiprinti jų gydymo, auklėjimo ir motinystės gebėjimus, nesvarbu, ar jie augina verslą, motinos augalus, motinos vaikus, padeda gimti įvairiems kūriniams pasaulyje“, – sako ji.

Kadangi perlai gali padėti surinkti informaciją ir pasinaudoti jų intuityviomis žiniomis, jie taip pat paprastai siejami su vainiko čakra, sako Lyons. Sanskrito kalba žinomas kaip Sahasrara arba „tūkstančio žiedlapių lotoso čakra“, tai yra nušvitimo centras, „jungiantis jus su jūsų siela, aukštesniuoju aš, tikslu, visata, šaltiniu ir dieviškumu“, – „Well+Good“ anksčiau sakė Reiki praktikė Serena Poon.

Kitas dalykas, išskiriantis perlus iš kitų gimimo akmenų, yra jų gydomosios savybės. „Kinų medicinoje jie naudojami tūkstančius metų“, – sako integracinės medicinos ir kristalų ekspertė Elizabeth Trattner, AP, DOM, licencijuota akupunktūrininkė, apmokyta tradicinės kinų medicinos ir sveikatingumo centro „The Helia House“ savininkė. „Jie gali būti vartojami per burną dėl jų mineralų ir aminorūgščių profilio, ir jie gali būti naudojami lokaliai, siekiant sumažinti randus“, – sako ji, cituodama vieną 2021 m. atliktą tyrimą, patvirtinantį brangakmenio naudą.

Ar birželis turi daugiau nei vieną gimimo akmenį?

Remiantis Amerikos juvelyrų standartizuotu gimimo akmenų sąrašu, aleksandritas ir mėnulio akmuo taip pat yra įtraukti į birželio mėnesio gimimo akmenis, tačiau perlas laikomas „pagrindiniu“. „Aleksandritas yra labai retas akmuo – daug retesnis nei deimantai – randamas Brazilijoje, Rusijoje, Šri Lankoje ir Afrikoje“, – sako Ellisas ir priduria, kad „jis yra dichroinis, o tai reiškia, kad keičia spalvas priklausomai nuo šviesos šaltinio; natūralioje šviesoje jis yra žalias, o dirbtinėje šviesoje pasidaro raudonas. Pasak Elliso, sakoma, kad tai skatina fizinę ir dvasinę pusiausvyrą, suteikia džiaugsmo ir sėkmės bei padeda priimti ir priimti pokyčius.

Mėnulio akmuo yra lauko špato mineralas, kurio atspalviai būna įvairūs – nuo ​​skaidraus iki bespalvio ir balto su metaliniu mėlynu, sidabriniu arba baltu vaivorykštės atspalviu, primenančiu mėnulio spindulį. Tai energingai primena tikslingumą. „Nuo labiau apgalvotų kasdienių sprendimų iki didesnių gyvenimo pokyčių – šis kristalas siūlo jums paramą ir patarimus, padėsiančius gyventi kryptingai“, – „Well+Good“ anksčiau sakė kristalų ekspertė Heather Askinosie, „Energy Muse“ įkūrėja. Ji sako, kad žmonės, gimę Dvynių ir Vėžio laikotarpiu, gali turėti naudos iš mėnulio akmens, nes „tiek Dvynių, tiek Vėžio ženklai linkę stipriai susieti su savo tikslu“.

Kas yra gimimo akmenys?

Gimimo akmenys – tai brangakmeniai, žymintys žmogaus gimimo mėnesį arba zodiako ženklą. Manoma, kad jų kilmė siekia biblinius laikus, o pirmojo amžiaus istorikas Flavijus Juozapas 12 brangakmenių ant Aarono krūtinės išėjimo knygoje susiejo su…