Dėkingumo nauda sveikatai, įskaitant ilgesnį gyvenimą

To sakyti, kad Mėlynųjų zonų gyventojai ką nors žino apie gerą gyvenimą, būtų per menka. Jie ne tik žinomi kaip ilgiausiai gyvenantys žmonės žemėje, bet ir gyvena gausų ir visavertį gyvenimą.

Nors kiekviena Mėlynoji zona yra unikali tuo, kaip tiksliai jie atlieka savo kasdienius sveikatą gerinančius darbus, jas sieja keletas pagrindinių bendrų bruožų, įskaitant ne (bet tik) augalinės dietos laikymąsi, reguliaraus judėjimo teikimą ir tvirtų ryšių su draugais palaikymą. , šeima ir jų bendruomenė apskritai. Kitas svarbus veiksnys, siejantis mėlynąsias zonas, yra jų įprasta dėkingumo išraiška prieš valgį ar kitaip nuosekliai.

Mėlynųjų zonų eksperto Dano Buettnerio teigimu, dėkingumas visada yra svarbus pasaulio ilgaamžiškumo taškuose. „Tyrimai rodo, kad žmonės yra laimingesni, jei yra dėkingi už teigiamus dalykus savo gyvenime, o ne jaudinasi dėl to, ko gali trūkti“, – dalijasi jis savo knygoje. Klestėti: rasti laimę mėlynųjų zonų būdu.

Skaitykite toliau, kad pamatytumėte, kaip dėkingumas yra susijęs su laimingesnėmis dienomis, kurių kulminacija gali virsti ilgu ir gerai nugyventu gyvenimu. Be to: paprasti, bet produktyvūs būdai kasdien gauti (ir dalytis) dėkingumo pranašumais.

Ilgaamžiškumą didinanti dėkingumo nauda yra gausi

Remiantis tyrimu, paskelbtu 2019 m Psichologijos ribos, dėkingumas ir pasitenkinimas gyvenimu turi abipusį ryšį: „Didesnis dėkingumo lygis didina pasitenkinimą gyvenimu, o tai savo ruožtu didina dėkingumą ir veda į teigiamą spiralę“. Be to, abu elementai yra susiję su viskuo – nuo ​​geresnių sveikatos rezultatų iki stipresnių ryšių ir prosocialaus elgesio – kurie patys susiję su ilgaamžiškumu.

Pasak Brigitte Zeitlin, RD, BZ Nutrition įkūrėjos, dėkingumas išskiria oksitociną (dar žinomą kaip „meilės hormonas“), kuris leidžia mums jaustis geriau ir tapti sveikesniems. „Dėkingumas ir iš jo gaunamas oksitocinas padeda sumažinti stresą ir nerimą, gerina nuotaiką ir miego įpročius ir netgi stiprina imunitetą“, – dalijasi ji. Paprasčiau tariant, malonu jaustis gerai.

„Dėkingumas ir iš jo gaunamas oksitocinas padeda sumažinti stresą ir nerimą, pagerinti nuotaiką ir miego įpročius ir netgi sustiprinti imunitetą.” – Brigitte Zeitlin, RD

Vienas geriausių būdų, kaip įtraukti daugiau dėkingumo į savo kasdienį gyvenimą, à la Blue Zones, yra sąmoningas valgymas. „Dėkingumo praktikavimas su apgalvotais, visa apimančiais mitybos įpročiais sukuria sveikesnį ryšį su maistu. Tas geros savijautos oksitocino atsakas yra susijęs su šiais specifiniais sąmoningos mitybos įpročiais“, – tęsia Zeitlin. „Kuo geriau jausitės dėl maisto pasirinkimo ir valgymo įpročių, tuo didesnė tikimybė, kad juos išlaikysite ir tuo labiau pasitikėsite savimi. Panašiai dietologė teigia, kad sveikas santykis su maistu gali padėti sukurti stipresnį savęs įvaizdį ir didesnę pagarbą savo kūnui.

„Kuo geriau jausitės dėl maisto pasirinkimo ir valgymo įpročių, tuo didesnė tikimybė, kad juos išlaikysite ir tuo labiau pasitikėsite savimi.

Tačiau dėkingumo pranašumai (ir dėl to gaunamas oksitocino padidėjimas) neapsiriboja tik savimi. „Norime parodyti sau dėkingumą, bet norime tą dėkingumą skleisti aplinkui“, – sako Zeitlinas. „Kažkam kitam rodant dėkingumą, jiems išsiskiria oksitocinas, todėl nauda sveikatai yra bendruomeniška.

Remiantis 2014 m. atliktais tyrimais, „dėkingumas ir jo išraiška suteikia elgsenos ir psichologijos „klijų“, sujungiančius asmenis, oksitocino sutikimu. Papildomi tyrimai patvirtina mintį, kad dėkingumo perteikimas kitiems gali sustiprinti socialinius ryšius, o tai savo ruožtu palaiko fizinę ir psichinę sveikatą ir skatina ilgaamžiškumą.

„Štai kodėl Mėlynosios zonos bendruomenės taip klesti: jos skleidžia dėkingumo ir geros savijautos hormonus“, – aiškina Zeitlinas.

4 patarimai, kaip pradėti savo dėkingumo praktiką

Akivaizdu, kad plataus masto dėkingumo praktikavimo privalumai yra per geri, kad juos būtų galima praleisti. Norėdami jas gauti patys, vadovaukitės šiais paprastais patarimais.

1. Pradėkite nuo mažo

Zeitlin pažymi, kad žmonės gali suklupti manydami, kad jiems reikia sutelkti dėmesį į didelio vaizdo objektus. Tačiau ji patikslina, kad dėkingumas už smulkmenas taip pat gali lemti sveikatos pergales, dalijasi futbolo rungtynių analogija. „Tie žaidėjai yra dėkingi už kiekvieną įveiktą 10 jardų, o ne tik tada, kai padaro touchdowną. Jie žino, kad smūgiai neįvyksta be 10 jardų tarp jų ir tikslo“, – aiškina ji.

Turėdamas tai omenyje, Zeitlin pataria, kad mes visi „būtume dėkingi už mažas akimirkas ir pripažintume mikro laimėjimus“.

2. Kiekvieną dieną siekite trijų dalykų, už kuriuos esate dėkingas

Norėdami gyventi ilgą ir laimingą gyvenimą, Zeitlin pataria atpažinti bent tris dalykus, už kuriuos esate dėkingas kasdien. Labai svarbus žingsnis yra suvokimas, už ką esate dėkingas, ir aiškiai išdėstyti juos popieriuje ar garsiai, net jei esate vienas.

Reikia inspo, kad parodytų kelią? „Jei dar nesate dėkingi, siūlau naudoti dienoraštį su raginimais, pvz., „Penkių minučių žurnalas“, kuris padės jums žengti kūdikio žingsnius“, – dalijasi Zeitlin.

3. Sklandžiai integruokite dėkingumą į savo kasdienybę

Kad dėkingumo praktika taptų įprasta, raskite būdų, kaip tai natūraliai įtraukti į savo režimą. Pavyzdžiui, galite gauti užuominų iš mėlynųjų zonų, pažvelgę ​​į savo lėkštę ir prieš nusnūsdami įsigilinę į maistą, už kurį esate dėkingi. Galbūt tai įvertinimas už darbą ir rūpestį, kurių prireikė, kad maistas atsidurtų jūsų lėkštėje, mėgavimasis jūsų paruošto patiekalo spalvomis ir kvapais arba jaudinimasis dėl maisto ir skanių skonių. „Kai tu esi dėkingas, pavyzdžiui, dantų valymas siūlu, tai tiesiog tampa tavo dienos dalimi“, – sako Zeitlin.

4. Kalbėkite

Vėlgi, verta išreikšti dėkingumą kitiems visi vakarėliai jaučiasi gerai. „Ačiū baristai už rytinę latę. Ačiū savo draugui, kad pažymėjo jus tame juokingame Instagram įraše“, – pataria Zeitlin. Jūs tikrai neturite ko prarasti – o veikiau tiek daug laimėti – dalindamiesi maloniais ir maloniais jausmais su visais žmonėmis, su kuriais susikertate.

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.