Ėjimas prieš bėgimą: kuri treniruotė yra geresnė?

ARemiantis Tarptautinės sveikatos, rakečių ir sporto klubų asociacijos (IHRSA) apklausa, 53 procentai žmonių eina pasivaikščioti ir bėgioja dažniau nei buvo prieš pandemiją. Iš pažiūros visiems daužant grindinį, mums kyla klausimas: kuris iš jų karaliauja kovoje tarp ėjimo ir bėgimo?

Ar geriau vaikščioti ar bėgioti?

Paprastai bėgimas įgyja „geresnės“ treniruotės reputaciją nei vaikščiojimas, tačiau tai nebūtinai. „Bėgdami žmonės paprastai sudegina daugiau kalorijų nei vaikščiodami, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad tai yra „geresnė“ treniruotė“, – sako Steve’as Stonehouse’as, NASM CPT, USATF sertifikuotas bėgimo treneris ir STRIDE ugdymo direktorius. Yra daug veiksnių, kurie nulems, kuris būtų „geresnis“, ir jie dažniausiai yra būdingi asmeniui“.

Vaikščiojimas taip pat paprastai reklamuojamas kaip lengvesnis pasirinkimas, tačiau tai ne visada tiesa. „Galite atlikti gerai suplanuotą vaikščiojimo treniruotę, ir tai gali būti labai sunku“, – sako Stonehouse. „Kintamieji, tokie kaip greitis, nuolydis ir trukmė, turės įtakos jūsų treniruotės efektyvumui. Lengvo tempo 30 minučių ėjimas neduos tų pačių rezultatų kaip didelio intensyvumo greičio treniruotės bėgimui, tačiau tas pats pasakytina ir apie lengvo tempo bėgimą ir ėjimo treniruotę, apimančią skirtingus nuolydžio laipsnius.

Bėgimo privalumai

Veiksmingas pratimas, suaktyvinantis jūsų raumenis, bėgimas ir ilgaamžiškumas dera kaip PB&J. Taip pat buvo įrodyta, kad bėgiojimas pagerina jūsų ištvermę, širdies sveikatą, nuotaiką ir miegą. Šį sąrašą papildo lėto bėgiojimo privalumai, tačiau jis taip pat padidina ištvermę.

Vaikščiojimo nauda

Ėjimas yra viena iš labiausiai prieinamų mankštos formų, kuri taip pat palengvina jūsų sąnarius. Vaikščiojimas smegenų sveikatai reiškia, kad tokia judėjimo forma padės išlaikyti jūsų makaronus protingus ir sveiką kūną.

Kokios įrangos jums reikia?

Gera batų pora prilygsta tam, kad kuo geriau išnaudotumėte bėgimą, ėjimą ar bėgiojimą. Vaikščiojimo batai ir bėgimo batai skiriasi tuo, kiek jie palaiko ir amortizuoja, ir nuo to, kaip lengvai jie laikys jus ant kojų. Štai „Well+Good“ mėgstamiausių vaikščiojimo batų ir mėgstamų bėgimo batelių, skirtų įvairių tipų pėdoms, vadovas.

Ėjimas prieš bėgimą: kas jums „geresnis“?

Kad padėtume išsiaiškinti, kuri treniruotė jums yra geriausia (kuri, BTW, nėra tas pats, kas tiesiog būti „geriausia“), mes sugretinome du būdus šešiose skirtingose ​​kategorijose, priklausomai nuo to, ko ieškote. dėl. Tačiau reikia nepamiršti vieno svarbaus dalyko? „Tai ne apie vaikščiojimą, o ne apie bėgimą. Tai apie mokymąsi, kaip įtraukti abu, kad gautumėte geriausią įmanomą treniruotę, išlaikant saugą ir veiksmingumą”, – sako Stonehouse. Nes nesvarbu, kaip greitai judate, to, kad judate savo kūną, užtenka didžiuotis.

Jūsų sąnariams: vaikščiojimas

Jei ieškote treniruotės, kurios poveikis būtų mažas, bet vis tiek efektyvus, ėjimas yra aiškus nugalėtojas. „Eidamas mažiau paveikia sąnarius, visų pirma todėl, kad viena koja visą laiką liečiasi su žeme, o bėgiodami paliekate žemę abiem kojomis kiekviename žingsnyje“, – sako Stonehouse. „Priklausomai nuo jūsų efektyvumo, smūgiai gali padidėti su nuvažiuotų mylių kiekiu.

Bėgikams taip pat gresia didesnė traumų rizika nei vaikščiojantiems, o vienas tyrimas parodė, kad bėgiojantiems ar bėgiojantiems vyrams 25 proc. Bet jei norite paspartinti reikalus? „Bėgikai gali sumažinti traumų riziką, kaupdamiesi lėtai – dažnai „per daug, per anksti“ gali kilti problemų“, – sako Betsy Magato, „Charge“ bėgimo trenerė. „Darbas vadovaujant treneriui arba plano laikymasis gali padėti to išvengti“.

Kai trūksta laiko: bėgimas

Magato teigimu, dviejų mylių bėgimas ir dviejų mylių ėjimas duos tą pačią naudą – bėgimas tiesiog leis tai padaryti greičiau. „Trisdešimt minučių bėgimo prilygsta maždaug 60 minučių ėjimo“, – sako ji. „Jei turite tik 30 minučių, kad galėtumėte skirti treniruotę, bėgimas gali būti geriausias, bet jei turite valandą, pasivaikščiojimas gali būti geresnis.”

Atsigavimui: vaikščiojimas

Bet kuris treneris jums pasakys, kad kiekvienoje treniruotėje negalite laikytis požiūrio „sunkiai eik arba eik namo“, o pasivaikščiojimai yra puikus pasirinkimas, kai norite atsipalaiduoti, bet vis tiek šiek tiek pajudėti. „Kitą dieną po sunki treniruotė, pasivaikščiojimas yra puiki aktyvaus atsigavimo forma“, – sako Magato. Be to, pasivaikščiojimai yra puikus būdas padidinti bendrą rida, ypač jei esate linkę susižeisti.

Jūsų kūno mechanikai: bėgimas

Kai einate pasivaikščioti, jūsų kūnas yra linkęs visą laiką likti toje pačioje padėtyje, o bėgdami keičiate dalykus, kai judate skirtingu greičiu ir nuolydžiu. „Yra vertinga padėti savo kūną tose šiek tiek skirtingose ​​​​padėtyse“, – sako Stonehouse. Pečių laikymas atgal bėgimo metu turi teigiamą poveikį jūsų pagrindinei jėgai ir laikysenai, o tai praverčia dar ilgai po to, kai pasiekiate finišo liniją.

Ilgaamžiškumui: bėgimas ar ėjimas

Mokslininkai išsiaiškino, kad tiek bėga ir Reguliarus vaikščiojimas gali turėti didelės įtakos jūsų sveikatai. 2003 m. atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 33 000 bėgikų ir 16 000 vaikščiojančių, parodė, kad per šešerius metus abi veikla panašiai sumažino aukšto kraujospūdžio, didelio cholesterolio kiekio, diabeto ir širdies ligų riziką. Be to, abi veiklos siūlo tą pačią naudą jūsų psichinei sveikatai. „Buvimas aktyvus pagerina gyvenimo kokybę, o bėgimas ir ėjimas gali padėti pagerinti nuotaiką, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir padėti susidoroti su stresu“, – sako Magato.

Apsvarstykite galimybę bėgti, vaikščioti arba bėgti lėtai

Jei ieškote geriausio iš abiejų pasaulių, kodėl nesujungus šių dviejų? Bėgimas pėsčiomis – tai būdas, kuriuo visi nuo sofos iki 5-erių iki maratonininkų treniruojasi, kad padidintų ištvermę. Bėgdami pasieksite širdies susitraukimų dažnio šuolius, bet mažesnį vaikščiojimo poveikį ir ilgaamžiškumą.

Mike’as Curry, CPT ir „Strongboard Balance“ įkūrėjas, pataria savo klientams išbandyti „rogą“: „Jis yra šiek tiek greitesnis nei bėgimas, bet lėtesnis nei bėgimas, aukštesni keliai, kad galėtumėte šiek tiek labiau sulenkti. bet jūs krentate labiau plokščiapėdėmis, o ne nuo kulno iki kojų pirštų, o tai gali labai pakenkti sąnariams“, – sako Curry.

Kas yra japoniškas bėgimo metodas?

Kitas tempo, kurį galite išlaikyti ilgą laiką, pavadinimas yra japoniškas bėgimo metodas, dar žinomas kaip „niko-niko“ arba „šypsenos“ bėgimo metodas. Sukūrė Hiroaki Tanaka, PhD, Fukuoka universiteto Japonijoje profesorius. Tai yra tempas, kuriuo turėtumėte sugebėti bėgti ir vis tiek dainuoti savo mėgstamą dainą. Taip pat galite jį apskaičiuoti pagal savo amžių ir širdies susitraukimų dažnį, bandydami pasiekti 50% VO2 max: laikykite pulsą ties 138 minusu. [your age divided by two] dūžių per minutę.

Ar geriau vaikščioti greitai ar bėgioti lėtai?

Curry teigia, kad norint maksimaliai padidinti vaikščiojimo, bėgiojimo ar bėgimo naudą širdies ir kraujagyslių sistemai, kartu sumažinant galimą žalą sąnariams, jis pataria klientams vaikščioti jėgomis.

„Pasivaikščiojimas – o ne pasivaikščiojimas – greitu tempu, taip greitai, kaip gali eiti prieš bėgdamas, bus pats efektyviausias“, – sako Curry.

Tuo pačiu metu Curry sako „kiekvienam savo“. Tai iš tikrųjų yra apie tai, kas jums patinka ir kas jus paskatins judėti.

Ar geriau bėgti 30 minučių ar vaikščioti valandą?

Ilgesnis greitas ėjimas ir trumpesnis bėgimas lėtesniu tempu duoda tą pačią naudą širdžiai ir kraujagyslėms bei sveikatai, todėl Pasaulio sveikatos organizacija…