Faktinė folijos arba plastikinių maisto produktų sandariklių paskirtis

A greita „Reddit“ paieška jums tai pasakys daug namų ūkiai praleidžia laiką diskutuodami dėl maisto produktų, tokių kaip jogurtas ir grietinė, folijos ar plastikinių plombų paskirtis ir ar jas reikia nuimti, ar laikyti jas atidarius, kad būtų papildomai padengta. Vienai porai tai buvo nuolatinis erškėtis dešimtmetį, kol vyras rado sprendimą neįtikimiausioje vietoje: po diskusiją sukėlusiu vienkartiniu antspaudu. „10 metų trukęs ginčas su mano žmona pagaliau baigėsi“, – tuo metu rašė „Reddit“ vartotojas, pasidalydamas antspaudo, ant kurio bendrovė atspausdino, nuotrauka: „Norėdami pratęsti šviežumą, visiškai nuimkite ir išmeskite folijos antspaudą“.

Sunku ginčytis su direktyva tiesiai iš šaltinio, tačiau ji vis tiek kelia keletą klausimų. Kokia visų pirma yra folijos ar plastikinių maisto indų sandariklių paskirtis? Ir kaip palikti vieną ant atviro indo gali sujaukti jo šviežumas? Ieškodami atsakymų, susisiekėme su dviem mikrobų ekspertais.

Maisto indų folijos arba plastiko sandariklio paskirtis

„Yra dvi antspaudo priežastys“, – sako Jasonas Tetro, mikrobiologas ir knygos autorius Gemalų failai. „Pirma, tai padeda pailginti galiojimo laiką – prieš sandarinimą konteineris paprastai praplaunamas azotu, o tai sumažina deguonies kiekį viduje.

Pasak Tetro, antroji priežastis – apsaugoti indo turinį. „Tai padeda išvengti chemikalų ir mikrobų patekimo, kurie gali sugadinti produktus ir (arba) sukelti ligas“, – sako jis.

Mikrobų ekologas Jackas A. Gilbertas, mokslų daktaras, Kalifornijos universiteto San Diego profesorius, toliau aiškina, kad sandariklis yra saugos ir kokybės mechanizmas, nes sukuria barjerą tarp gaminio ir išorinės aplinkos, o taip pat nurodo vartotojams, kad produktas nebuvo sugadintas prieš perkant.

Kodėl atidarius maisto indą norite nuimti sandariklį

„Sulaužyti plombą“ – įprastas terminas, kai pirmą kartą šlapinatės vartodami alkoholį, nurodant, kad atidarėte užtvarą – ir atgal nėra – tinka ir šiame kontekste. „Kai sandariklis sulaužomas, aplinkinis oras ir deguonis gali patekti į gaminį ir tai paskatins mikrobų augimą“, – sako Tetro. „Nesvarbu, ar antspaudas vis dar yra, ar ne. Vienintelis jo tikslas – saugiai jį iš gamyklos nugabenti į jūsų virtuvę.

Be to, plombos išlaikymas po to, kai gaminys buvo atidarytas, gali sukelti didesnę užteršimo riziką dėl nuolatinio prisilietimo, teigia Tetro, kuris rekomenduoja plombą nuimti iškart atidarius gaminį. Jei dėl kokių nors priežasčių privalai jį palikti (ach, negaliu pripažinti pralaimėjimo), jis pataria prieš liečiant nusiplauti rankas. Bet geriausia būtų tiesiog susitaikyti su tuo, kad antspaudai buvo skirti sulaužyti… ir išmesti.