Intuityvaus valgymo keliaujant atvejis

Ratsipalaidavimas, spontaniškumas ir atgaivinimas – to paprastai tikimės planuodami savo atostogas – ir mums visiems reikia pertraukų nuo rūpesčių ir laiko įkrauti savo baterijas. Tačiau užsiprenumeravus dietos kultūros griežtas mitybos taisykles ir įsitikinimus, skatinančius praktikuoti intuityvų valgymą keliaujant, kelionės gali būti kupinos protinio, fizinio ir emocinio streso.

Remiantis mitybos kultūra, atostogos atneša per daug linksmybių, pasilinksminimų ir „blogumo“, todėl prieš keliones, jų metu ir (arba) po kelionių būtina imtis kraštutinių priemonių (pvz., riboti maistą ir per daug mankštintis), kad įsitikintume, jog esame „sveiki“. “ Tačiau apribojimai, įskaitant detoksikaciją ir valymą, sukelia fiziologinį stresą ir netgi gali būti pavojingi. Maisto trūkumas taip pat sukelia šalutinį poveikį, pavyzdžiui, dėmesio stoką, dirglumą, susirūpinimą maistu ir sulėtėjusią medžiagų apykaitą, o per didelis fizinis krūvis gali sukelti išsekimą, miego sutrikimus, uždegimus ir traumas.

Kai mokaisi praktikuoti intuityvų valgymą, gali jaustis nedrąsu palikti savo rutiną ir būti pasaulyje, tačiau kartu su tuo dažnai atsiranda daugiau laisvės, lengvumo, buvimo ir džiaugsmo bei geresnės prieigos prie mums visiems reikalingo R&R.

Štai 8 patarimai, kaip praktikuoti intuityvų valgymą keliaujant

1. Atsikratykite minties, kad per atostogas gali būti „blogas“ ir kad prieš ir po jų turi būti „geras“

Dietos kultūros mąstysenoje mes esame priversti tikėti, kad turime uždirbti ir atsigriebti už malonumą valgydami ir „per daug linksmindamiesi“. Tačiau toks požiūris sukuria tik didelius švytuoklės svyravimus dėl apribojimų prieš ir po kelionių, kad būtų galima „išvalyti“ valgymą, kai esate ten, o tai sukuria nestabilią vidinę aplinką ir neigiamai veikia medžiagų apykaitą, nuotaiką ir emocinį reguliavimą. Be to, ribojanti praktika gali lemti, kad kelionės metu nevalgysite maistingo, kultūringo ir skanaus maisto.

„Neseniai keliaujant į Meksiką, pirmą vakarą, kai ten vakarieniavome, mano lėkštė buvo pilna kario ryžių, daržovių, avinžirnių, pico de gallo ir kitų dalykų, kurių namuose negaunu taip dažnai, ir jie buvo skanūs. sako Bethany Ferguson, RD. „Galbūt būčiau praleidęs tą patirtį, jei būčiau troškęs kito [‘bad’] maistas nebuvo „geras“ prieš kelionę“.

Vietoj to, atsisakykite pavojingų detoksikacijos priemonių ir stenkitės leisti sau reguliariai valgyti mėgstamą maistą, įskaitant „nesveiką“ (arba tai, ką aš vadinu „linksmu“). Tyrimai rodo, kad subalansuotas valgymas savo malonumui yra susijęs su didesniu pasitenkinimu, socialiniu ryšiu ir gerove. Prieš kelionę, jos metu ir po jos valgykite pakankamai, stabiliai, maloniai ir subalansuotai – didelė tikimybė, kad jūsų protas ir kūnas bus daug geresnėje vietoje.

2. Pasiruoškite alkio ir pilnatvės signalų pokyčiams

Jei keliaujate į užsienį ir (arba) keičiate laiko juostas, tikėkitės, kad jūsų kūnas iš pradžių bus bejėgis, o tai gali reikšti, kad jūsų alkio ir sotumo ženklai suklys.

Nors tai gali skambėti priešingai, mes turime valgyti net tada, kai mūsų kūnas nebendrauja kaip įprasta. „Praktiškumas keliaujant gali būti naudingas patarimas, kad vėliau nebūtų per daug alkanas“, – sako Caroline Thomason, RD, CDCES. „Turėkite užkandžių su savimi, stenkitės valgyti pastoviai kas keturias valandas ir nevalgykite.

Kadangi nebūsite iš įprastos rutinos, grafiko pokyčiai, tuštinimasis ir aktyvumo lygis taip pat gali turėti įtakos jūsų patarimams. „Jei esate aktyvesnis nei įprastai ar net sėslesnis, būtinai įsiminkite ir gerbkite tai, ką jūsų kūnas jums sako, kad jam reikia, net jei tai nėra jūsų „įprastas“ alkio lygis“, – priduria Kelsey Kunik, RDN. . „Gali tekti valgyti, kai nesate alkanas, nes kita galimybė pavalgyti yra už kelių valandų.

Iš esmės maitintis reguliariais valgiais ir užkandžiais (net jei užuominos neveikia) ir paisyti užuominų, net jei jie skiriasi nuo įprastinio, yra pagrindinė intuityvaus valgymo dalis (pagerbti alkį ir sotumą) keliaujant.

3. Tegul judėjimas būna džiuginantis, natūralus ir pasirenkamas jūsų kelionėje

Priklausomai nuo jūsų atostogų tipo, judėjimas gali natūraliai tilpti į jūsų kelionę. Galbūt tai vaikščiojimas po naują miestą, žygis į netoliese esantį kalną ar plaukimas baidarėmis vandenyne. „Užuot laikęsi savo įprastos mankštos rutinos, suraskite malonių dalykų ir leiskite tai laikyti jūsų judėjimu“, – siūlo Kunikas.

Tačiau ne visos atostogos turi būti aktyvios, o kartais mūsų kūnui ir protui reikia tikro „R“ ir „R“ ilsėjimosi prie baseino visą dieną arba leisti laiką SPA centre. „Atostogos turi būti malonios ir spontaniškos, o kelios dienos mažiau judant nei įprastai nesugadins jokios jūsų atliekamo judėjimo naudos sveikatai ar pažangos, kurią padarėte siekdami savo kūno rengybos tikslų“, – sako Kunikas.

4. Suteikite sau leidimą patirti skirtingas kultūrines tradicijas

Viena iš mano mėgstamiausių kelionių dalių yra naujų maisto produktų išbandymas ir kitų kultūrų skonių ragavimas. Tai padėjo man ugdyti sveikesnį santykį su maistu.

„Kai gydote santykius su maistu, kelionės gali būti džiaugsmo ir jaudulio šaltinis, norint pažinti naujas kultūras ir naujus maisto produktus“, – sako Thomasonas. „Kai pasinaudojame smagiomis priežastimis, kodėl norime išbandyti naujus maisto produktus, galbūt galėsime atsisakyti kai kurių ankstesnių apribojimų, susijusių su jais viršvalandžius.

Maisto suvokimas kaip daugiau nei degalai ir pasitenkinimas valgymo patirtimi yra intuityvaus valgymo pagrindas ir ypač gali būti praktikuojamas keliaujant. Galite išbandyti maisto turą pėsčiomis, ieškoti patarimų kelionių tinklaraščiuose arba paklausti vietinio, ką valgyti.

5. Nustatykite ribas pokalbiui apie dietą

Mano praktikoje viena sunkiausių intuityvaus valgymo besimokančių mano klientų kelionių į keliones dalių yra pokalbiai apie dietą. Tokie komentarai kaip „Man taip „blogai“ valgant šią duoną ir desertą“ arba „Aš priaugsiu tiek svorio“, deja, normalizuojasi, tačiau valgymas gali tapti nemalonus ir sunkus.

Aš visada siūlau nustatyti ribas su I teiginiais dar neprasidėjus kelionei. Pavyzdžiui, jei vykstate į kelionę su savo mama, pasinėrusi į mitybos kultūrą, prieš tai pasodinkite ją ir pasakykite kažką panašaus į: „Kai kalbate apie tai, kad maistas yra blogas, man sunkiau mėgautis tuo, nes esu dirbti su intuityviu valgymu. Šioje kelionėje nepalikite tokio tipo kalbos nuo stalo.

Jei reikia, taip pat galite nustatyti ribas akimirksniu. “[You can] atsiprašyk nuo pokalbio, pakeisk temą arba, jei nori, išsakyk savo poreikius, [by saying something like,] „Iš tikrųjų jaučiuosi labai neutralus savo kūnui svorio atžvilgiu, mano kūnas nusipelno būti maitinamas taip, kad man būtų gera ir gerbiamas“, – sako Fergusonas.

6. Parodykite savo kūnui meilę ir pagarbą

Kraudamiesi lagaminą paklauskite savęs: „Kaip aš noriu jaustis? vietoj „Kaip aš noriu atrodyti? Atsineškite drabužius, kuriuose jaustumėtės patogiai.

Atsižvelgdami į veiklą ir klimatą, užpildykite savo lagaminą drabužiais ir aksesuarais, kurie puikiai tinka jūsų kūnui, jaučiasi patogiai ir išreiškia autentišką save. Žiūrėdami į savo kūną kaip į instrumentą, reikalaujantį priežiūros, o ne į papuošalą, kurį reikia vertinti, siunčiate savo kūnui žinią, kad jis vertas priežiūros, kad ir kas būtų.

7. Praktikuokite švelnią mitybą

Kadangi mūsų kūne yra įmontuota detoksikacijos sistema (dar vadinama mūsų inkstais, dvitaškiu ir kepenimis), mums nereikia madingos (kol kas…