Išbandžiau AI bėgimo batelių programą

TŠtai keli bėgikams asmeniškesni dalykai nei tinkamų batų poros paieška. Pora, kuria vienas žmogus prisiekia, kitam bėgikui gali sukelti didelių pūslių; batai, leidžiantys jaustis greitai ir lengvai, gali priversti jus jaustis nestabiliai ir nepalaikyti.

Štai kodėl bėgimo batelių išbandymas asmeniškai (idealiu atveju su eksperto pagalba) paprastai yra nediskutuojamas, kai ieškote naujo modelio.

Bet kas būtų, jei galėtum beveik atkartoti tą patirtį patogiai savo namuose?

Nauja programa „Neatsy“ nori tai padaryti, naudodama pėdų nuskaitymo technologiją ir dirbtinį intelektą, kad pateiktų rekomendacijas bėgimo batams, kuriuos vėliau parduoda programoje. Štai kas nutiko, kai pasinaudojau programėle ir išbandžiau joje rekomenduojamus batus.

Programos patirtis

„Neatsy“ programą galima atsisiųsti nemokamai, o mano pėdų nuskaitymas užtruko vos kelias sekundes. Pirmiausia padėjau telefoną ant žemės ir pakėliau pėdą virš jo, kad nuskaitytų kiekvienos pėdos apačią. Tada sėdėdamas apžiūrėjau pėdų vidų. Rezultatai atrodė teisingi: buvo rašoma, kad turiu šiek tiek platesnę nei vidutinę pėdą ir labai aukštus skliautus. Programoje pateikiamos dvi rekomendacijos dėl dydžių: 8,5 (tai yra tai, ką dėviu kasdieniuose bateliuose) kaip pagrindinę rekomendaciją ir 9 (kuriuos paprastai dėviu su bėgimo bateliais) kaip „atsipalaidavusio“ parinktį.

Tada programa paprašė informacijos apie mano dabartinius bėgimo batelius (man Saucony Triumph 19s). Tada pasirodė rekomendacijos, kurias generuoja algoritmas Neatsy, sukurtas naudojant duomenis iš ankstyvos programos versijos, kuri nuskenavo naudotojų pėdas ir rinko jų apžvalgas apie bėgimo batus, taip pat gamintojo duomenis apie batus (pvz., ar batai yra specialiai pagaminti bėgikams su plačiomis pėdomis) ir mano įvestas nuostatas.

Neatsy rekomendavo 23 batus iš aštuonių skirtingų prekių ženklų, kurių dydis svyruoja nuo 8,5 iki 9,5 (nes kai kurie batai yra šiek tiek didesni arba maži). Kas mane labiausiai nustebino ir šiek tiek suglumino: plati batų įvairovė, kurią programėlė liepė išbandyti. Jame buvo pasiūlyti tiek kasdieniai treniruokliai, kaip Nike Pegasus 40, tiek lenktyniniai bateliai, tokie kaip Saucony Endorphin Pro 3; neutralūs batai, tokie kaip Mizuno Wave Rider 24, ir stabilūs batai, tokie kaip HOKA Arahi 6; ir minkštus batus, tokius kaip HOKA Clifton 9, kartu su jautriais batais, tokiais kaip Brooks Launch 9.

Programėlė taip pat nepateikė daug informacijos apie batus ir nepaklausė manęs apie mano bėgimo patirtį ar tikslus. (Tikriausiai programai būtų naudinga sužinoti, ar kas nors ieško kasdienių batų, ko nors, ką būtų galima avėti greitoms treniruotėms, ar sportinio buto.) Nors žinau pakankamai, kad suprasčiau rekomendacijas, matau, kaip naujas bėgikas, ieškantis savo pirmosios poros, galėjo netyčia nusipirkti porą, skirtą greitiems maratonininkams.

Kai kurie batai iš rekomenduojamų sąrašo taip pat buvo pasenę modeliai, problema, kurią Neatsy įkūrėjas Artemas Semjanowas sako, kyla dėl to, kad algoritmas pagrįstas apžvalgomis, o tie naujesni modeliai dar neturi daug apžvalgų. (Paprastai batai labai nesikeičia nuo modelio iki modelio, tačiau neretai atnaujinus tam tikro bėgiko batą pasidaro arba sulaužoma).

Tiesa, visų 23 batų, kuriuos programėlė man rekomendavo, neišbandžiau. Vis dėlto aš išbandžiau saują ir, išskyrus keletą keistų sąrašo nuokrypių, kurių nebandžiau, nes ankstesnė patirtis parodė, kad jie neveiks, Neatsy pasirinkimai buvo stebėtinai solidūs. Visi batai puikiai tiko, ir, nors nespėjau jų įveikti visų kilometrų, kurių paprastai norėčiau, kai bandyčiau naujus batus, visuose įveikiau bent trumpus bėgimus be jokių raudonų vėliavėlių.

Ar visus batus būčiau pasirinkęs, jei būčiau juos pasimatavęs parduotuvėje? Ne, ir tam tikra prasme tai gali būti geras dalykas. Batai su daugybe pagalvėlių visada buvo mano komforto zona, todėl skeptiškai žiūrėjau į lengvesnius, jautresnius batus dėl aukštų lankų ir padų fascito. Tačiau buvau nustebintas, kaip man patiko kai kurie lengvesni batai, kuriuos bandžiau, pvz., HOKA Mach 5 ir Brooks Launch 9. Galbūt jie niekada nebus mano mėgstamiausia, bet ateityje jie tikrai turės vietą mano rotacijoje. , ir tikriausiai nebūčiau jų išbandęs, jei programa jų nepasiūlytų.

Ką turi pasakyti podologas

Ar „Neatsy“ gali pakeisti batų pirkimo asmeniškai patirtį? Miguelis Cunha, DPM, Niujorke dirbantis podologas, kurį įtikinau išbandyti programą, taip nemano.

Pirma, jis sako, kad nors „Neatsy“ gali atsižvelgti į bendrą jūsų pėdos dydį ir formą, o šie matavimai gali duoti užuominų apie jūsų bėgimo formą ir eiseną, ji tiksliai nežino, kaip paskirstote savo svorį, kai einate ir bėgate, arba kaip iš tikrųjų nusileidžia tavo koja. Be to, pasak daktaro Cunha, programėlė nuskaito pėdos šoną sėdint, taigi, pėdai nereikės visu svoriu, todėl neatsižvelgiama į tai, kad daugelio žmonių skliautai griūva jiems stovint. Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad kas nors galėtų per klaidą nuskaityti savo pėdą, kai ji nėra neutralioje padėtyje – taip jau šiek tiek supinuota (vidinis lankas pakreiptas aukštyn) arba pronuotas (vidinis lankas pakreiptas žemyn), o tai gali iškreipti rezultatus. .

Taip pat paklausiau daktaro Cunhos, ar jis galėtų sugalvoti kokią nors priežastį, kodėl man, žmogui, turinčiam labai aukštus lankus, būtų rekomenduoti stabilūs batai, kurie paprastai yra skirti plokščiapėdėms. Jis sakė, kad nors taisyklėse visada yra išimčių ir tikriausiai yra daug bėgikų, mėgstančių bėgioti su stabiliais batais, tai būtų kažkas, ką būtų galima atrasti per bandymus ir klaidas, o ne tai, ką dirbtinis intelektas galėtų nuspėti.

Semjanow sako tyrinėjantis, kaip programėlė galėtų padėti perkant batus asmeniškai, suteikdama veikiantiems parduotuvės darbuotojams dar vieną įrankį, padedantį klientams rasti tinkamus batus, o tai atrodo kaip geresnis programos naudojimas nei bėgikai, naudojantys ją namuose.

Bet vėlgi, jei esate linkę pirkti bėgimo batelius internetu, bet nematyti, arba neturite prieigos prie vietinės bėgimo parduotuvės, „Neatsy“ gali padėti nukreipti jus teisinga kryptimi. Dirbtinis intelektas nežino visko – bent jau apie bėgimo batelius – bet tai geriau nei nieko.

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.