Ką sužinojau iš Thorne žarnyno sveikatos testo

Tei, sako, kad žinios yra galia. Tačiau kai reikia suprasti žarnyno subtilybes, liko daug ko išmokti. Viena įmonė, kuri tikisi tai pakeisti, yra Thorne HealthTech, novatoriško namuose atliekamo žarnyno sveikatos testo su pirmąja rinkoje, patogia mikrobiomo servetėle (taip, mes kalbame apie antrąjį), kuri padeda žmonėms geriau susipažinti su tuo, kas yra viduje… tiesiogine prasme, kūrėjai.

Norėdamas geriau suprasti, kaip veikia žarnyno sveikatos testas ir kaip jis gali padėti daugiau sužinoti apie žarnyno mikrobiomo būklę (ir sveikatą), pasikalbėjau su Thorne vyriausiuoju mokslo pareigūnu Nathanu Price’u, PhD. Pats atlikęs mikrobiomų testą, turėjau galimybę peržiūrėti savo rezultatus su daktaru Price’u, kuris padėjo man suprasti išvadas ir būdus, kaip juos prasmingai pritaikyti, kad būtų galima sustiprinti mano žarnyno sveikatą. Nereikia nė sakyti, kad testas atvėrė akis, o pritaikyti pakeitimus, kad pagerintumėte savo žarnyną, buvo lengviau, nei tikėjausi – prieš tai pasidalinsiu smulkiomis smulkmenomis, kodėl.

Ką reiškia atlikti Thorne žarnyno sveikatos testą namuose?

Pakalbėkime apie dramblį kambaryje: (išmatų) mėginio paėmimas mikrobiomo būklei įvertinti. Dauguma tradicinių namuose atliekamų žarnyno sveikatos tyrimų apima išmatų rinkimą labai praktiniais būdais, kurie daugeliui atrodo toli gražu ne idealūs; Manau, galima drąsiai teigti, kad norėtume nuplauti tai toli, o ne tvarkyti (tiesiogine prasme).

Laimei, Throne kūrėjai girdėjo žmones garsiai ir aiškiai. „Atsiprašau, jei taip nutiks, ai, šiek tiek grafiškas, bet aš esu mokslininkas“, – sako daktaras Price’as. „Paprastai, jei žmonės nori atlikti mikrobiomo tyrimą, turite kakti į kibirą, ant popieriaus lapo ar pan. Tada paimkite nedidelį kastuvą ir supilkite šiek tiek išmatų į konteinerį. Be to, jis pažymi, kad kai kurie tyrimai reikalauja užšaldyti mėginį. Taip, šalia maisto, kurį valgote. Laimei, Thorne’o žarnyno sveikatos testas to neapima.

Vietoj to, daktaras Price’as išsikėlė savo misiją sukurti produktą, kuris būtų kuo patogesnis ir be netvarkos. Taip gimė revoliucinė mikrobiominė servetėlė. „Sėdėjome ir galvojome, koks būtų lengviausias būdas gauti pavyzdį iš ko nors nepakeitus jų kasdieninio elgesio“, – sako jis. Atsakymas buvo paprastas: „ypatingas“ tualetinio popieriaus tipas, kurio mėginys buvo surinktas bandymui vienu paprastu šluostymu. Šiuo tikslu puikios konstrukcijos servetėlė pagaminta iš polimero, kuris po nuvalymo laikomas buteliuke, pripildytame druskos tirpalo, kuris išsaugo aukštos kokybės DNR mėginį – nereikia šaldyti. pfu.

Mano patirtis atliekant Thorne žarnyno mikrobiomo testą namuose

Kaip daugelis iš jūsų gali jausti, aš taip pat buvau labai nerimauja dėl žarnyno mikrobiomo tyrimo namuose. Minties, kad turėsiu tvarkyti savo žinai-ką, pakako, kad paleisčiau mane bėgti į kalnus. Tačiau kai sužinojau apie visiškai naują mikrobiomo servetėlę, skirtą tokiems žmonėms kaip aš, kelio atgal nebuvo. Po kelių el. laiškų, pakeliui į namus turėjau rinkinį ir galėjau tiesiogiai susisiekti su Thorne komanda, kad sužinočiau kuo daugiau apie naujus pokyčius žarnyno sveikatos pasaulyje.

Pradėsiu nuo išpakavimo. Visas žarnyno sveikatos tyrimo rinkinys yra mažoje, elegantiškoje dėžutėje, kurioje yra penki paprasti elementai: pakartotinai uždaromas plastikinis maišelis, pora pirštinių, į servetėlė, indelis servetėlėms, užpildytas tirpalu, ir iš anksto pažymėtas grąžinimo vokas. (Be nedidelės knygelės su keturiais paprastais žingsniais, ką daryti su visu tuo.) Suaktyvinus testą internete ir atsakius į trumpą klausimyną, atėjo laikas rinkti pavyzdį – tai, tiesą sakant, buvo dar lengviau, nei galėjau įsivaizduoti.

Naudodamas dėžėje esančius daiktus galėjau (TMI) paimti mėginį be netvarkos ir nesijaučiau visiškai sugadintas. Iš tiesų, tai niekuo nesiskyrė nuo šluostymo tualetinio popieriaus gabalėliu. Vienintelis skirtumas buvo tas, kad vietoj to, kad jį nuplaučiau, aš tiesiog įdėjau tirpstančią servetėlę į tirpalą, sandariai uždarau indą ir pakračiau, kol jis visiškai ištirps (apie 30 sekundžių).

Kai servetėlė buvo visiškai neatsekama, paspaudžiau dangtelio mygtuką, kad į buteliuką išleistų druską, kuri stabilizavo ir išsaugojo DNR mėginį. Galiausiai liko tik įdėti konteinerį į sandarų, sandarų maišelį ir į grąžinimo voką, kuris buvo išsiųstas išbandyti. Visas procesas truko ne ilgiau kaip kelias minutes. Lengvai išspaudžiamas žirnelių citrinų padažas.

Mano rezultatų peržiūra

Po kelių savaičių laukimo pagaliau gavau rezultatus, kuriuos pasiekiau tiesiogiai per Thorne internetinį portalą. Buvau visiškai sukrėstas, kai sužinojau, kad buvo daugiau nei 20 (!) puslapių išsamios mano žarnyno mikrobiomo analizės. Nors naršymas per visą mokslinį žargoną iš pradžių buvo šiek tiek bauginantis, patogus Thorne išdėstymas padeda palengvinti darbą, nes pateikiama išsami informacija ir apibrėžimai apie kiekvieną duomenų tašką.

Atsižvelgiant į kontekstą, rezultatai buvo suskirstyti į kelias kategorijas, įskaitant „žarnyno ramsčius“, pvz., virškinimą, uždegimą, žarnyno disbiozę (žarnyno mikrobiotos sudėties disbalansą, dėl kurio gali atsirasti įvairių sveikatos problemų ir simptomų), žarnyno pralaidumą ir nervų sistemą. Be to, buvo bendras sveikatos skyrius su įvairovės ir imuninio pasirengimo balais bei daugiau nei 10 galimų patogenų ištyrimu. Galiausiai – ir tikriausiai pati įdomiausia šio testo dalis – buvo suasmenintos rekomendacijos, kokios dietos laikytis, ir būdų, kaip pagerinti mano žarnyno sveikatą kasdien, remiantis mano rezultatais.

Bet kodėl visos šios mikrobiomos kalbos yra svarbios? Daktaras Price’as man tai sugriovė pasauliečių terminais. „Visas mūsų kūnas iš esmės yra padengtas mikrobų apvalkalu, kurių daugelis padeda atlikti esmines funkcijas, kurių reikia, kad galėtume gyventi ir ypač sveikai gyventi“, – sako dr. Price. Anot jo, tai reiškia, kad kiekvienas daiktas, kurį dedame į savo kūną, nesvarbu, ar tai būtų maistas, papildas ar vaistas, praeina per mikrobiomą, kol iš esmės „patektų“ į mus.

Nors namuose atliekamas Thorne žarnyno sveikatos testas nėra skirtas diagnozuoti, o diagnozuoti konkrečią ligą, jis gali padėti žmonėms geriau suprasti savo mikrobiomo būklę ir rasti būdų, kaip palaikyti bendrą sveikatą. Daktaras Price’as paaiškina, kad tai atliekama metagenominės sekos nustatymo būdu, o tai reiškia, kad tiriamų mikrobų DNR yra įvertinama genetinė informacija. Šie duomenys leidžia sekti, pavyzdžiui, kaip probiotikų papildai ar nauja dieta veikia jūsų mikrobiomą. Dar labiau patikina tai, kad mokslininkai, analizuojantys duomenis Thorne patalpose, taip pat pažymės bet kokias reikšmingas bandymų išvadas, asmeniškai susisiekdami su asmeniu, jei atsiras kažkas neįprasto.

Kodėl turėtumėte dažnai tikrinti

Siekdamas išnaudoti didžiausią mikrobiomų tyrimų naudą, dr. Price siūlo pakartoti testą kas kelis mėnesius (maždaug nuo trijų iki šešių mėnesių), kad būtų galima stebėti pokyčius laikui bėgant. „Pavyzdžiui, jei išgyvenate tikrai reikšmingus mitybos pokyčius, galbūt norėsite testuoti dažniau; tuo tarpu, jei gyveni paprastai, kas šešis mėnesius turbūt viskas gerai“, – sako jis.

Ir nors testai nėra patys pigiausi (Thorne’o rinkinys parduodamas už 198 USD), daktaras Price’as teigia, kad verta turėti katalogą, leidžiantį stebėti žarnyno būklę diegiant bet kokius…