Kada išmesti makiažą nuo peršalimo, per a Derm

YGalbūt jau girdėjote apie tai, kad susirgus reikia atsikratyti makiažo. Pavyzdžiai: tušas po rausvų akių, lūpų dažai po peršalimo ir panašiai. Tai nėra smagu. Kai randate tinkamus produktus savo veidui ir išleidžiate jiems didelę pinigų sumą, paskutinis dalykas, kurį tikriausiai norite padaryti, yra išmesti juos į šiukšliadėžę. Bet, deja, tai turi būti padaryta.

Žinodamas tai, susimąsčiau: ar ta pati taisyklė galioja ir atsiradus spuogui? O peršalimas?

Pasak Kristinos Collins, MD, FAAD, Harvarde apmokytos ir sertifikuotos dermatologės, trumpas atsakymas (bent jau dėl spuogų) yra toks, kad tikriausiai nereikia jų išmesti. „Laimei, dėl odos ligų, tokių kaip spuogai, nebūtinai reikia nuvalyti makiažą“, – sako ji. „Viena vertus, spuogai ir kiti bėrimai yra labiau uždegiminiai ir ne visada yra užkrėsti bakterijomis. Ji priduria, kad jei yra bakterijų, dažniausiai jos būna ant odos ir todėl nėra didelė problema.

Tačiau lūpų pūslelinė yra kitokia idėja. Jei pastebėjote lūpų pūslelinę, kuri yra didesnė už spuogą ant lūpos ir turi daugiau iškilimų, taisyklės šiek tiek skiriasi. „Apskritai, kol ta vieta neišnyksta, ji gali būti laikoma užkrečiama, todėl geriausia nenaudoti makiažo šepetėlių, nes teoriškai ji gali išplisti, jei netinkamai dezinfekuojama“, – sako sertifikuota dermatologė Marisa Garshick, MD. Turėdami tai omenyje, norėsite atsakyti taip, kaip reaguotumėte su rausva akimi. „Po peršalimo lūpų produktus geriausia išmesti į tūteles, pavyzdžiui, lūpų blizgesį“, – sako dr. Collins. „Jie labai panašūs į blakstienų tušą, nes gali daugintis bakterijoms ar virusams.

„Apskritai, kol ta vieta neišnyksta, ji gali būti laikoma užkrečiama, todėl geriausia nenaudoti makiažo šepetėlių, nes teoriškai ji gali išplisti, jei nebus tinkamai dezinfekuota“, – sako dr. Garshickas. „Dėl šios priežasties geriausia naudoti vienkartinius šepetėlius arba aplikatorius su medvilniniais antgaliais.

Kitos makiažo higienos praktikos, kurių reikia laikytis

Nepaisant to, išlaikyti veidą ir makiažo priemones švarius bet kurioje iš šių situacijų visada yra protinga idėja, ypač jei spuogas atrodo šiurkštus. „Jei turite ypač užkrėstą spuogų spuogą, galite vartoti alkoholį [wipes] kad nuvalytų makiažo ir dozatorių paviršių“, – sako daktaras Collinsas. „Iš orui nepralaidžios talpyklos dozuojamas pagrindas būtų saugus, nes bakterijos nepatenka į gaminį.

Kalbant konkrečiau, įprastas makiažo valymas paprastai apima makiažo šepetėlių plovimą kas savaitę su muilu ir vandeniu, sako dr. Collins, ir išmesti visus produktus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Ji pataria tai daryti, taip pat vengti dalytis makiažu, net jei jaučiatės gerai ir jūsų oda yra švari. „Įprasto naudojimo metu makiažą veikia odos mikroorganizmai, pavyzdžiui, bakterijos, neatsižvelgiant į tai, ar yra spuogų“, – aiškina ji. Taigi, nevalydami makiažo ar nesidalydami juo, galite pabloginti spuogus arba sukelti odos infekcijas.

Galiausiai, nors susirgę norėsite išmesti užterštą makiažą, kai kurie lūpų produktai gali būti pakartotinai naudojami tinkamomis sąlygomis. Pavyzdžiui, jei turite tvirtus lūpų dažus, galite tiesiog nuvalyti juos alkoholiu suvilgyta servetėle, pasak daktaro Collinso. Arba su blizgesiu, tęsia ji, vietoj to naudokite vienkartinius aplikatorius. Šis patarimas tinka bet kokiai peršalimo ar infekcinei ligai, sako ji.

Nors spuogai nėra įdomūs, jie paprastai nekelia susirūpinimo, kai kalbama apie makiažą. Tačiau, jei turite lūpų pūslelinę arba susirgote kaip nors kitaip ir dabar jaučiatės gerai, laikas paspausti Ultą.