Kada negerti imbiero: TK atvejai, tai nėra gerai

MGalbūt žinote ir mėgstate valgyti žalią imbierą, nes jis gali sustiprinti jūsų aštraus tuno sušio vyniotinio skonį, o galbūt mėgaujatės šviežiai spausto imbiero gabalėliu, kuris paskatins jus ryte. Be skonio, imbiero nauda sveikatai yra virškinimo gerinimas, imuniteto stiprinimas ir kova su uždegimu. Tačiau prieš pradėdami dėti jo į savo rytinį kokteilį, yra keletas situacijų, kai šaknies į savo sveikatingumo rutiną įtraukti nerekomenduojama, todėl svarbu žinoti, kada imbiero vartoti negalima.

Pirma, kodėl savo racione galbūt norėsite daugiau imbiero

Imbieras yra įvairių formų, tačiau imbiero augalo šaknys dažniausiai naudojamos ir kaip prieskonis ar ingredientas gaminant maistą, ir kaip priedas medicininiais tikslais. „Imbieras puikiai tinka sveikatos ilgaamžiškumui skatinti, nes jame yra junginių, žinomų kaip gingerols ir shogaols, kurie sukuria antioksidacinį poveikį, mažinantį laisvųjų radikalų žalą organizme“, – anksčiau sakė Trista Best, MS, RD. Na + geras.

Šviežią imbierą galite supjaustyti griežinėliais arba sutarkuoti, dėti į sriubas ar padažus, naudoti miltelių pavidalo daržoves, pagardinti daržoves, apibarstyti cukruotu imbieru, kad pagyvintumėte, naudoti marinuotus variantus kubelių dubenėliuose, gerti imbiero arbatos pavidalu arba vartoti. tai kaip priedas.

Yra žinoma, kad šaknis „palaiko virškinimo sveikatą gerindama skrandžio motoriką ir mažindama dujų susidarymą mažinant pilvo pūtimą ir virškinimo trakto diskomfortą“, – sako Bonnie Taub-Dix, RDN, knygos autorė. Perskaitykite jį prieš valgydami. „Jis taip pat turi priešuždegiminių savybių, padedančių palaikyti širdies sveikatą ir palengvinti artrito simptomus”, – sako Taub-Dix ir priduria, kad šaknis gali padėti numalšinti pykinimą ir stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje.

Kada imbieras gali pakenkti tau?

Nors imbieras paprastai laikomas saugiu nuryti ir nepaisant visų jo pranašumų, yra atvejų, kai kas nors gali norėti apriboti jo vartojimą arba visiškai jo vengti, sako Kyle’as Stalleris, MD, MPH, Harvardo medicinos mokyklos medicinos docentas ir atstovas spaudai. Amerikos gastroenterologų asociacijai. (Nesvarbu, ar tiesiog stebite savo dienos normą, ar nuspręsite jos visiškai išbraukti iš dietos, turėtumėte pasikalbėti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, nes, pasak dr. Staller, individuali rizika ir dozės labai skiriasi.)

Daugiausia dėmesio verta susirūpinti tiems, kurie turi kraujavimo sutrikimų, pavyzdžiui, hemofilija, kai kraujas netinkamai krešėja, sako gydytojas Staller. „Imbieras turi silpnų antikoaguliantų arba kraują skystinančių savybių, o tai reiškia, kad jis gali padidinti kraujavimo riziką”, – sako jis.

Kokius vaistus trikdo imbieras?

Dėl savo antikoaguliacinio pobūdžio visi, vartojantys kraują skystinančius vaistus, tokius kaip varfarinas ar aspirinas, arba antitrombocitus širdies sveikatai skirti vaistai, tokie kaip klopidogrelis, taip pat norės būti atsargūs. „Imbierų derinimas su šiais vaistais gali sustiprinti poveikį ir sukelti gausų kraujavimą arba mėlynių susidarymą“, – aiškina dr. Staller.

Be to, „imbieras gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, todėl diabetu sergantys asmenys turėtų atidžiai stebėti gliukozės kiekį kraujyje, jei vartoja daug arba vartoja imbiero papildus“, – sako dr. Staller. Nors prieš pradedant vartoti bet kokį papildą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju (nesvarbu, ar turite galimų kontraindikacijų, ar ne), tie, kurie šiuo metu vartoja vaistus nuo diabeto, pvz., insuliną ar geriamuosius vaistus nuo diabeto, kurie taip pat vartoja imbierą, turėtų pasitarti su gydytoju, ar reikia pakoreguoti jų vaistų nuo diabeto dozę.

Tai taip pat gali sukelti komplikacijų nėštumo metu

Tyrimai taip pat rodo, kad nors imbieras veiksmingai malšina nėščių moterų pykinimą, norėsite apriboti nėštumo metu vartojamo imbiero kiekį, nes dėl antikoaguliantų poveikio motinai gali kilti didesnė persileidimo rizika. Geriausia pasikonsultuoti su gydytoju dėl savo pasirinkimų, įskaitant imbierą, jei besilaukdami pykina ryte.

Kiekvienas, turintis GI problemų, imbierą taip pat turėtų vartoti atsargiai

Tie, kurie sirgo GERL ar rūgšties refliuksu, turėtų stebėti imbiero suvartojimą, nes imbieras gali sukelti rėmenį ir pabloginti skrandžio refliuksą, sako medicinos mokslų daktaras Reubenas Chenas, „Sunrider“ sporto medicinos gydytojas ir tarptautinis vyriausiasis medicinos patarėjas.

Žmonės, turintys aukštą kraujospūdį, taip pat turėtų saugotis, bet ne dėl to, ką manote.

Jei susimąstėte: ar imbieras padidina kraujospūdį? Jūs nesate vienas – tai dažnai užduodami klausimai, kada negerti imbiero. Bet atsakymas yra dabar. Tiesą sakant, kai kurie tyrimai, pavyzdžiui, 2019 m Fitoterapijos tyrimai, nurodė, kad imbieras gali sumažinti kraujospūdį, o tai savaime nekelia susirūpinimo. Tačiau „jei vartojate vaistus aukštam kraujospūdžiui kontroliuoti, jų derinimas su imbieru gali dar labiau sumažinti kraujospūdžio lygį, o tai gali sukelti per didelį kraujospūdžio sumažėjimą“, – sako dr. Staller, nors reikia atlikti daugiau tyrimų.

Kiek imbiero yra per daug?

Dauguma žmonių gali saugiai valgyti imbierą kasdien nepersistengdami, tačiau tie, kuriems gresia gausus kraujavimas, norės apriboti savo suvartojamą kiekį iki ne daugiau kaip keturių gramų per dieną, sako dr. Staller. Tie, kurie nerimauja dėl rūgšties refliukso, turėtų padalyti šias dozes, kad sumažintų šalutinį imbiero poveikį skrandžiui, priduria dr. Chen. Vėlgi, visi, sergantys cukriniu diabetu, turintys kraujavimo sutrikimų, vartojantys kraują skystinančių vaistų, turėtų būti atsargūs ir pasitarti su gydytoju, prieš įtraukdami imbierą į savo racioną. Tuo tarpu nėščios moterys imbiero turėtų apriboti ne daugiau kaip vienu gramu per dieną, sako daktaras Staller.

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.