Kaip gydyti Poison Ivy išbėrimą, pasak MD

„Well+Good SHOP“ mūsų redaktoriai panaudoja savo ilgametę patirtį, kad pasirinktų produktus (nuo odos priežiūros iki savęs priežiūros ir ne tik), kurie jums patiks. Nors mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus, pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą. Laimingo apsipirkimo! Naršyti PARDUOTUVĖJE

Ilgą dieną praleidote lauke ir pradėjote pastebėti, kad jūsų odos plotas parausta, patinsta ir labai niežti. Yra didelė tikimybė, kad susidūrėte su nuodingomis gebenėmis. Neišsigąskite – pasak Jeffrey Fromowitz, MD, sertifikuoto dermatologo iš Boca Raton, Floridoje, tai visiškai išgydoma ir greičiausiai tai, ką galite padaryti namuose.

„Nuodingųjų gebenių bėrimas atsiranda dėl sąlyčio su tam tikra augalų šeima, kurioje yra cheminės medžiagos, vadinamos urushioliu“, – sako daktaras Fromowitzas. „Ši cheminė medžiaga dirgina odą ir sukelia alerginį kontaktinį dermatitą. Urushiol sukelia paraudimą, patinimą, stiprų niežulį, o jei patinimas pakankamai stiprus, susidaro pūslės.”

Reakciją paprastai pastebėsite praėjus 12–48 valandoms po poveikio ir, pasak Mayo klinikos, ji gali trukti nuo dviejų iki trijų savaičių. Reakcijos sunkumas priklauso nuo to, kiek urushiolio pateksite ant odos. Gydymas yra gana paprastas ir dažnai gali būti atliekamas namuose. Žemiau sužinokite, kaip gydyti nuodingųjų gebenių bėrimą.

Kaip gydyti nuodingųjų gebenių bėrimą, pasak dermatologės

1. Nedelsdami nuplaukite vietą

Jei įtariate, kad palietėte nuodingą gebenę, daktaras Fromowitzas sako kuo greičiau nuplauti vietą muilu ir vandeniu. Jei turite pirštines (ir negydote gebenės ant rankų), galite jas užsimauti, kad išvengtumėte urushiolio plitimo.

„Neatidėliotinas ir kruopštus plovimas gali sumažinti odos reakcijos vystymąsi”, – sako jis. Tiesiog įsitikinkite, kad šis plovimas nevyksta maudymosi metu. „Venkite vonių kaip būdo nuplauti urushiolį, nes mirkydami vonioje galite atskleisti neapšviestas kūno vietas.

2. Nuvalykite užterštus daiktus

Taip pat norėsite išplauti visus daiktus, ant kurių gali būti urushiolio. „Užterštus daiktus valykite muilu ir vandeniu ir mūvėkite pirštines, kad išvengtumėte didesnio poveikio naujoms sritims“, – sako daktaras Fromowitzas.

3. Apdorokite odą

Kai jūsų oda yra graži, švari ir be urushiolio, Dr. Fromowitz sako, kad galite ją gydyti apsauginiu kremu, tokiu kaip CeraVe Itch Relief Moisturizing Cream (20 USD), antihistamininiu preparatu ir (arba) hidrokortizono kremu (6 USD). .

CeraVe Itch Relief drėkinamasis kremas – 23,00 USD

Šiame „CeraVe“ kreme yra vieno procento pramoksino hidrochlorido, kuris greitai veikia, ilgai trunkantį laikiną niežėjimą, niacinamidą, kuris padeda nuraminti odą, ir hialurono rūgšties, padedančios išlaikyti natūralią odos drėgmę. Be to, kaip ir visuose CeraVe gaminiuose, jame yra trys skirtingi keramidai, kad odos barjeras būtų stiprus ir apsaugotas.

4. Kreipkitės į gydytoją, jei viskas pablogės

Jei reikalai negerėja, daktaras Fromowitzas sako, kad galbūt norėsite ieškoti profesionalios pagalbos.

„Kreipkitės į gydytoją tik tuo atveju, jei simptomai pablogėja arba jei jų negalima valdyti naudojant nereceptinius antihistamininius vaistus, raminamąjį kremą ar hidrokortizoną“, – sako jis. „Taip pat turėtumėte eiti, jei atsiranda antrinės infekcijos požymių, pvz., verksmas, skausmingos raudonos žaizdos, pūlių susidarymas, karščiavimas, šaltkrėtis ir kt.

Papildomas patarimas: NIEKADA nedeginkite nuodingųjų gebenių

Jei kada nors kils noras deginti nuodingą gebenę, nedarykite. „Dirginantis ingredientas urushiolis gali pasklisti dūmuose“, – sako daktaras Fromowitzas. Vertimas: galite susidurti su blogų dalykų miglota ir gauti išbėrimą bei plaučių sudirginimą.

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.