Kaip pastebėti emocinį sukčiavimą jūsų santykiuose

Mbet kurie žmonės tiki, kad sveikos, atsidavusios romantiškos partnerystės skiriamasis bruožas yra būti su žmogumi, kuris supranta, kas verčia jus, ypač spustelėti, ir daro viską, ką gali, kad patenkintų jūsų poreikius. Tačiau iš tikrųjų žmonėms reikia emociškai intymių santykių su žmonėmis kitas nei jų romantiškas partneris, kad galėtų gyventi emociškai visavertį gyvenimą. Tačiau kokie yra emocinio apgaudinėjimo požymiai, rodantys, kad platoniškas intymumas iš tikrųjų vyksta ne taip?

Santykių ekspertų teigimu, geriausias patarimas čia yra suprasti skirtumus tarp gilios, intymios draugystės (arba platoniško intymumo) ir gilių, intymių situacijų (arba nepažymėtų santykių, kurie yra intensyvesni nei platoniška draugystė).

Pats platoniškas intymumas yra emocinis intymumas, kuris egzistuoja tarp gerų draugų. „Žmonės, su kuriais palaikome emociškai intymius ryšius, yra tie, kurie mus mato tokius, kokie esame“, – sako Zoe Kors, intymumo ekspertė ir nuolatinė seksualinės gerovės programėlės „Coral“ sekso ir intymumo trenerė. „Tai yra žmonės, kuriuos galite naudoti kaip garso lentą“, – sako ji.

Paprastai jums rūpi jų perspektyva, atsiskleidžiate jiems ir padedate valdyti savo jausmus, ir atvirkščiai. Tačiau (ir tai svarbu!), nors galite vadinti šiuos žmones savo geriausiu draugu, platonišku sielos draugu arba PIC, jie vis tiek yra tiesiog draugų, ir jūs neketinate perkelti santykių į kitą emocinį ar seksualinį lygmenį.

„Kažkas nėra nuoširdus ir skaidrus su savo partneriu apie dalykus, kuriuos jie aptaria ar atskleidžia savo draugui, yra vienas iš pagrindinių emocinio apgaudinėjimo simptomų. – Zoe Kors, intymumo ekspertė

Taigi, kada platoniškas intymumas pereina į emocinį apgaudinėjimą? Pasak Jor-El Caraballo, LMHC, santykių eksperto ir licencijuoto terapeuto, sukčiavimas yra bet koks jūsų santykių ribų pažeidimas. emocingas sukčiavimas apima gilesnio emocinio ryšio su kažkuo užmezgimą, nei jūsų partneriui (-iams) būtų patogu.

Tai taip pat dažnai apima tam tikrą slaptumo laipsnį. „Kažkas nėra sąžiningas ir atviras savo partneriui apie dalykus, kuriuos jie aptaria ar atskleidžia savo draugui, yra vienas iš pagrindinių emocinio apgaudinėjimo simptomų“, – priduria Korsas.

Pagrindiniai platoniško intymumo ir emocinio sukčiavimo skirtumai

Pirma, įvardinkime panašumą: tiek emocinis sukčiavimas, tiek platoniškas intymumas apima emocinį intymumą. Ir, kad būtų aišku, „emocinis intymumas yra normali, sveika visų santykių dalis“, – sako Kors. Caraballo sutinka ir pridūrė, kad „tai yra svarbi sudedamoji dalis, kad žmonės jaustųsi kaip turintys bendruomenę ir paramos sistemą“.

Taigi pagrindiniai skirtumai tarp platoniško intymumo ir emocinio sukčiavimo yra emocinio intymumo tinkamumas ir kartais gylis, sako Korsas. „Skirtumas priklauso nuo to, ar su kuo nors bendrauji tokiu būdu, kuris kelia grėsmę jūsų pagrindinių santykių stabilumui“, – sako ji. Ši grėsmė gali pasireikšti įvairiomis formomis, tačiau Korsas kaip pagrindinius nesutarimų taškus nurodo partnerio pasitikėjimo pažeidimą arba romantiškų ar seksualinių pomėgių augimą.

3 emocinio apgaudinėjimo požymiai

1. Slepiate paslaptis nuo savo partnerio

„Sveiki santykiai yra pagrįsti pasitikėjimu ir skaidrumu, o paslaptys išduoda šį pasitikėjimą“, – sako Korsas. Taigi „paslapčių saugojimas yra pats sukčiavimo apibrėžimas“, – sako ji. Tai daro ne reiškia, kad turite pasidalyti kiekvienu dalyku su savo partneriu. „Tačiau tai didelė raudona vėliava, kai užmezgi bet kokius santykius, kuriuos reikia slėpti nuo partnerio“, – sako ji.

Jei pastebėjote, kad nutylite savo dinamiką su kuo nors, ištrinate su juo pokalbius teksto žinutėmis ar kitaip sėlinate, kad su juo susisiekti, galite sukčiauti.

2. Su šiuo žmogumi praleidžiate daugiau laiko nei su savo partneriu

Gyvenime bus atvejų, kai praleisite daugiau laiko su kuo nors kitu, o ne su savo partneriu. Pavyzdžiui, galbūt jūs ir jūsų partneris palaikote tolimus santykius ir turite kambario draugą. O gal turite bendradarbį, sėdite šalia penkias dienas per savaitę ir negyvenate su savo partneriu. Tačiau apskritai Korsas sako, kad laiko, kurį praleidžiate su kuo nors kitu, palyginti su savo partneriu, kiekį laikyti lakmuso popierėliu.

Paklauskite savęs: ar su partneriu praleisto kokybiško laiko sumažėjo, kai suartėjau su šiuo žmogumi? Ar aš praleidžiu daugiau laiko su šiuo asmeniu nei mano partneris (ir tai patinka)? Ar man labiau patinka leisti laiką su šiuo asmeniu, o ne su savo partneriu?

Jei į kurį nors iš aukščiau pateiktų klausimų atsakėte teigiamai, esate miglotoje teritorijoje. „Jei jūsų draugystė atitraukia jus nuo partnerio ir išeikvojate laiką bei energiją, kurią skirsite savo partneriui, kažkas negerai“, – sako Korsas.

3. Jūsų žarnynas (arba kirkšnis) jums sako, kad esate sukčiavimo teritorijoje

Emocinis apgaudinėjimas gali būti širdies reikalas, tačiau dažniausiai tai pirmiausia užregistruoja kitos jūsų kūno dalys. „Paprastai emocinis sukčiavimas siejamas su aktyvia apgaule, kuri gali sukelti kaltės ir gėdos jausmą“, – sako Caraballo. Jei nerimauja pilvas, kai galvojate apie savo santykių su ne partneriu pobūdį, tai jūsų kūnas jums kažką sako.

Korsas taip pat rekomenduoja atkreipti dėmesį į seksualines reakcijas, kai esate šalia šio asmens. Ar jus ima dilgčioti? Ar į skruostus (ar kitur) veržiasi kraujas? „Išsiugdęs seksualinis potraukis savo draugui kelia grėsmę jūsų santykių stabilumui“, – sako Korsas, ypač jei ieškote skubėjimo.

Kaip neleisti intymiai draugystei pereiti į emocinį apgaudinėjimą

Jei bendraujate su draugu ir norite įsitikinti, kad esate tame pačiame puslapyje, pakvieskite jį pasikalbėti apie jūsų draugystės pobūdį. „Pradėkite nuo to, ką vertinate kaip draugą, – sako Korsas. – Apibūdinkite, ką jie atneša jūsų gyvenimui, ką gaunate iš savo santykių ir ką jums reiškia aiškiai apibrėžta draugystė, kuri nekelia grėsmės. jūsų romantiška partnerystė“.

Pasak jos, rašydami žinutes ar išsakydami šiuos jausmus, jie suteikia erdvės dalytis tuo pačiu, o tai ilgalaikėje perspektyvoje gali padėti jums sukurti ryšį, kuris maitina vienas kitą, bet vis tiek veikia jūsų romantiškų santykių ribose.

Ką daryti, jei manote, kad jūsų partneris jus emociškai apgaudinėja

Nieko nėra taip skaudu, kaip manyti, kad jūsų partneris leido kitam asmeniui tapti jo gyvenimo vadovu. Tačiau užuot sėdėję nerimaujant dėl ​​nežinomybės ar tikrinę savo partnerio telefoną ar el. paštą, ar nėra neištikimybės įrodymų, pasikalbėkite su juo.

Venkite kaltės žaidimo, siūlo Korsas, ir „stenkitės užmegzti platesnį pokalbį apie tai, ką reiškia būti intymiems, koks yra draugystės pobūdis ir ko jiems reikia, kad santykiuose jaustųsi saugiai ir kas įkvepia pasitikėjimą“. platesnis kontekstas sukuria talpyklą, kurioje galima atsargiai ir pagarbiai įveikti bet kurį dabartinį (ar būsimą) pavydą.

Ne mažiau svarbu, kaip inicijuoti šias diskusijas, klausytis, ką jų metu sako jūsų partneris… tikrai klausantis. Galų gale, gali būti, kad jūsų partneris iš tikrųjų tik draugauja su šiuo asmeniu ir džiaugiasi, kad turi ką nors, pavyzdžiui, pasidalinti savo meile žvejoti.

Galiausiai „tokie pokalbiai gali būti sunkūs,…