Pasenę Barbės grožio standartai vis dar išlieka

užaugau rinkdamas atrodančias Barbes nieko kaip apkūni, į spuogus linkusi iki 10 metų amžiaus, besišiaurių plaukų mergaitė, kurią mačiau veidrodyje, kada nors darytų – ir sakau tai kaip baltaodė moteris, neturinti negalios ar kitų susikertančių marginalizuotos tapatybės sluoksnių. Net ir dabar estetika, kurią įkūnijo Barbė, privertė mane suabejoti, kaip atrodau ir pristatau savo pasaulyje. (Nors aš nesu kaltinti Barbė dėl kūno dismorfijos, kurią išsiugdžiau paauglystėje, ji tikrai nepadėjo). Taigi, kai 2016 m. po dešimtmečius trukusių ginčų dėl nerealių proporcijų lėlė buvo visiškai pakeista, tikėjausi, kad naujoji lėlių mylėtojų karta nesilaikys tų pačių neįmanomų grožio standartų, kaip ir aš.

Iki šiol Barbės gamintojas „Mattel“ išplėtė prekės ženklą, įtraukdamas daugiau nei 175 lėles su skirtingais odos tipais, šukuosenomis ir kūno tipais, taip pat lėlę su vitiligo liga, lėlę su Dauno sindromu, lėles, kurios naudojasi invalido vežimėliu arba protezu. galūnė, lėlė su klausos aparatais ir lėlė be plaukų. Ir kai visai neseniai sužinojau, kad naująjį režisuos Greta Gerwig Barbė filmasir planavo panaudoti filmą probleminei lėlės praeičiai spręsti ir įtraukti Barbes iš visi formų ir dydžių, per feministinį objektyvą – savo kalendoriuje pasižymėjau liepos 21 d. ir pradėjau planuoti savo karštai rožinę aprangą premjeros dienai.

Greitai į priekį maždaug prieš mėnesį, kai Barbiemania pasirodė visa jėga, vykstant oficialiai filmo spaudai ir vyraujant bendram kultūriniam jauduliui. Neįmanoma prisijungti prie socialinės žiniasklaidos (arba nuvažiuoti reklaminių stendų apkrauta gatve ar įeiti į pašėlusią „Zara“ parduotuvę) neapsunkinus Barbės šviesių plaukų, mėlynų akių ir plono kūno, kaip aktorės Margot Robbie, vaizdais. kuris vaidina legendinę lėlę filme. Neilgai trukus mano darbo pašto dėžutės ėmė plūstelėti grožio prekių ženklų el. laiškai su produktais, kurie žadėjo, kad aš (ir pagal įgaliojimą bet kuris „Well+Good“ skaitytojas) atrodyčiau šviesiaplaukis, glotnus ir švelnus. puikus kaip Barbė. Retorika sugrąžino mane taip, kaip jaučiausi, kai man buvo 10 metų ir supratau, kad niekada taip neatrodysiu kad Barbė.

Kad būtų aišku: filmo nemačiau. Vis dėlto, kiek suprantu, grožio industrijos Barbiemanijos pavertimas prekėmis ir žinučių siuntimas visiškai prieštarauja filmo žinutėms, kurios, kaip pranešama, atmeta suvokimą, kad Barbė – jos klasikine forma – yra moteriško grožio viršūnė. „Nemanau, kad turėtum sakyti: „Tai yra vienintelė Barbės versija, o moterys tokia turi siekti, atrodyti ir elgtis“, – neseniai sakė Robbie. Laikas žurnalas. „Jei [Mattel] nebūčiau padaręs tokio pakeitimo, kad būtų daug Barbių, nemanau, kad būčiau norėjęs pabandyti sukurti Barbės filmą.

Nors filme vaidina įvairūs aktoriai, vaidinantys įvairias Barbes – Issa Rae kaip prezidentę Barbę, Sharon Rooney – advokatę Barbę, Kate McKinnon kaip gimnastę Barbę – tai Robbie „Stereotipinė Barbė“ (filmo pravardė, skirta pabrėžti, kad originali šviesiaplaukė Barbė vis dar gali išlikti. labiausiai asocijuojasi su žaislu, bet nėra vienintelis teisėtas žaislas), kurio panašumo negalime išvengti. O tam tikri grožio pramonės segmentai pasinaudojo nesaugumu, kurį sukelia tradicinis Barbės įvaizdis bandant parduoti produktus – visiškai praleidžiant žingsnius, kuriuos filme bandė žengti į priekį, ir, tiesą sakant, kenkiant mūsų psichinei sveikatai.

Barbė, suasmeninta

Kai 1959 m. lentynose pasirodė Barbė, ji buvo pirmoji rinkoje masiškai pagaminta suaugusiųjų lėlė. Kol ji pasirodė, vienintelė galimybė buvo lėlės, kurios mokė mažas mergaites būti mamomis. Tuo metu Barbės šviesūs plaukai, mėlynos akys ir plonas juosmuo reiškė „idealią“ moterį. Tik po 50 metų – m 2014 m.!– kad žmonės suprato, kad žmogui būtų fiziškai neįmanoma atrodyti kaip ji (jos krūtų ir juosmens santykis apvirs, ji turės vaikščioti keturiomis ir ji negali pakelti savo galvos).

Tačiau tada žala jau buvo padaryta. 2016 m. atliktas tyrimas, kuris, atsitiktinai, buvo atliktas tais pačiais metais, kai buvo pristatytos Barbės, į kurias įeina kūnas, parodė, kad 6–8 metų mergaitės, žaidžiančios su Barbėmis, dažniau patiria nepasitenkinimą kūnu nei tos, kurios žaidė su tuo, ką tyrimas vadina visavertėmis. – figūrinės lėlės. O dabar kadaise buvusi negyva lėlė atgijo gyvos, kvėpuojančios, žmogaus pavidalu.

Vėlgi, nors pats filmas ir Robbie atvaizduota Barbė, kaip pranešama, siekia būti progresyvūs, prieš premjerą dėmesys, skiriamas jos panašumui į originalų lėlės kartojimą, yra nepastebimas. Ne dėl Robbie kaltės, su filmu siejamos fanfaros atnešė neįmanomus lėlės grožio standartus iš Barbielendo į realų pasaulį, o tai atvėrė Barbiemanijai kelią sumaišyti mūsų galvas visiškai nauju būdu.

„Kai tai tik plastikinė lėlė, galime pažvelgti į lėlę ir pasakyti: „Tai pagaminta gamykloje, tai neįmanoma. Jis yra 12 colių aukščio, jo išmatavimai juokingi, aš negalėjau taip atrodyti. Nors vis dar galime jausti emocinį norą atrodyti tobulai, žinome, kad tai lėlė“, – sako Carla Marie Manly, mokslų daktarė, knygos autorė. Džiaugsmas Iš Baimės. „Tačiau kai Holivudas padaro žmogų lėlėmis, tai jau nebepalyginamas žmogus su lėlė – tai žmogus su žmogumi. Mūsų smegenys nesiliauja galvodamos, kad norint pasiekti tokį vaizdą prireikė tobulo apšvietimo, puikaus kostiumo, visos komandos ir daug valandų darbo. Jie iškart galvoja: „Jei kitas žmogus taip gerai atrodo, aš taip pat turėčiau taip gerai atrodyti“.

Dr. Manly reiškinį, kurį tai sukelia, vadina „toksišku palyginimu“, dėl kurio mes nustojame sutelkti dėmesį į tai, kad taptume geriausiomis savo versijomis ir stengiamės būti panašūs į ką nors kitą. „Tą minutę, kai pradedame lyginti save su bet kuriuo kitu žmogumi, nueiname į slidų šlaitą, kai pablogėja mūsų savigarba ir gebėjimas iš tikrųjų priimti savimeilę“, – sako ji. „Užuot išnaudoję savo energiją, kad sukurtumėte geresnę versiją tu, ta energija nukreipta į mąstymą „Ką galiu nusipirkti? Ką aš galiu padaryti sau, kad atrodyčiau kaip šis kitas žmogus? Taigi jūs iš prigimties pateikiate sau žinią, kad nesate pakankamai geras.

Grožio prekės ženklai pasinaudojo „Barbiemania“ taip, kad jaučiasi… keblu

Kai „Stereotipinės Barbės“ įvaizdžiai tapo visur paplitę, daugelis prekių ženklų pasinaudojo galimu nesaugumu, kurį jie išryškina siūlydami produktus ir paslaugas, dėl kurių atrodysite panašesnė į klasikinę Barbę.

Vien per praėjusią savaitę gavau el. laiškų apie „The Barbie Drug“ (dar žinomas kaip Melanotan, nosies purškalas, kuris leidžia atrodyti įdegęs ir kurio gydytojai kategoriškai nerekomenduoja naudoti), „Barbie Butt lift“, lūpų putlinimo priemonę. tu „pasipūti kaip Barbė“ ir daugybė „paskutinės minutės grožio pirkinių, kad paverstų tave svajonių Barbe“. Plastikos chirurgas Long Ailende netgi siūlo „Barbie Makeover“ – kartu su krūtų didinimu, riebalų nusiurbimu, veido rekonstrukcija ir kitomis individualiomis kosmetikos paslaugomis, kurių jums gali prireikti norint paversti Barbę – už 120 000 USD. „Jei reklamuotojai ar žiniasklaida gali įtikinti…