Sidabrinių seserų judėjimas žilus plaukus apkabinti

WKai man buvo 31 metai, nusprendžiau apsikabinti savo natūralius žilus plaukus. Praėjus šešiems kelionės mėnesiams, pagaliau buvau pasiruošusi nusikirpti savo sidabrines sruogas ir iš anksto paskambinau į saloną, kad praneščiau apie pasikeitimą, kad nebūtų netikėtumų.

Tačiau kai atsisėdau ant kėdės, mano ilgametis stilistas paklausė: „Kodėl pilka? Tu tokia jauna ir tokia graži“, tarsi manydama, kad žili plaukai buvo… negražūs ir skirti tik senoms moterims.

Išeidama iš salono jaučiausi sutrikusi ir vieniša. Kadangi žilų plaukų perėjimas yra toks vizualus procesas, jie dažnai sukelia tokį neigiamą, nepageidaujamą dėmesį, kokio sulaukiau iš savo stilisto. Ir iš pradžių pasirodyti socialiniuose renginiuose ir net darbo susitikimuose atrodė baisu dėl nepageidaujamų komentarų ir žvilgsnių. Tuo metu buvau vienintelis iš savo draugų, kuris nusprendė atsisakyti dažų, todėl jaučiausi taip, lyg leisčiausi į ilgą solo žygį be žemėlapio. Žinojau, kad man reikia palaikymo sistemos, kuri man padės atlikti šį procesą.

Laimei, paprasta paieška internete mane supažindino su „Sidabrinių seserų“ judėjimu. Visoje socialinėje žiniasklaidoje buvau supažindintas su tūkstančiais moterų iš viso pasaulio, kurios tampa pilkos, baltos ar sidabrinės spalvos, ir iškeliau viską, kad pamatyčiau.

Sidabrinių seserų judėjimas

Iki šiol #silversisters turi beveik 500 000 įrašų „Instagram“ tinkle (ir 284 mln. peržiūrų „TikTok“) iš žmonių iš viso pasaulio, kurie vyksta panašioje į mano kelionę.

Nors bendruomenė skirtingiems žmonėms reiškia skirtingus dalykus, vis dar yra bendrų gijų, susijusių su jos pranešimais. Tai skaitmeninė (o kartais ir IRL) žmonių, maištaujančių prieš įprastą grožio standartą, seserija, kuri mus išmokė, kad žili plaukai yra „blogi“ arba „gėdingi“, kartu pripažįstant, kad kiekvienas bendruomenės „narys“ turės skirtingą kelią, plaukus. tipas, filosofija ir fonas. Iš esmės tai yra perėjimas nuo gėdos ir senėjimo retorikos prie išsivadavimo ir radikalaus priėmimo.

Į „Sidabrinės seserys“ judėjimą įtraukta grožio standartų ir lūkesčių, keliamų toms, kurios prisipažįsta kaip moterys, analizė. Tai leidžia komentuoti, kaip mes žiūrime ir kalbame apie senėjimą. Jis apverčia scenarijų, perkeldamas pokalbį apie senėjimą ir su tuo susijusius kūno pokyčius į kažką, ką reikėtų švęsti. Bendruomenė yra įrodyta priemonė stiprinti skaičių ir pakelti mūsų, kaip kolektyvo, balsą.

„Sidabrinių seserų judėjimas“ – tai poslinkis į savo dalis, dėl kurių žmonės dažnai jaučiasi sugėdinti arba gėdijasi“, – rašo vienas narys, besilaikantis Instagram rankenos @silverstrandsofglitter. „Tai yra prisiminimas, kad kiekvienas turime pasirinkimą, kaip norime senti, kad ir kaip tai atrodytų. Jame pagrindinis dėmesys skiriamas vienas kito pakėlimui, skatinimui ir palaikymui gyvenime. Tai daryti tai, kas jums tinka ir kas daro jus laimingus, ir nesijaudinti dėl to, ką galvoja kiti. Tai ne visada lengva, bet visada verta“.

Bendruomenė toliau auga

Per tuos metus, kai 2020 m. uždarymas paskatino daugelį atsisakyti dažų visam laikui (net Jane Fonda prisijungė), judėjimas „Sidabrinė sesuo“ toliau augo, sujungdamas žmones, kurie tik pradeda papilkėti, su tais, kurie priima šį judėjimą. metų metus. Dalis to, kas daro bendruomenę tokią galingą, yra ta, kad galime matyti save vienas kitame, o naujosios „Sidabrinės seserys“ gali jaustis padrąsintos tų, kurie yra toliau savo kelionėse.

„Kai pradėjau pereiti prieš 5 metus, judėjimo iš tikrųjų nebuvo, tiesiog žinojau, kad turiu priimti savo grožį“, – sako Georgina Juarez, Silver Sisters bendruomenėje žinoma kaip @curlysilverfox. „Tiesą sakant, buvo sunku rasti kitų sidabrinių seserų, kurios būtų panašios į mane. Esu kilęs iš čiabuvių, garbanotų plaukų, tamsesnių bruožų. 39 metų tai tikrai nebuvo norma, [but] Man pavyko užmegzti ryšį su kai kuriais, o bėgant metams bendruomenė pradėjo augti… Buvo nuostabu būti liudininku ir būti jo dalimi.

Išdidžiai sidabrinė sesuo

Nusprendęs leisti savo žilus išaugti, sulaukiau neigiamos kritikos, kuri patvirtino pasenusią idėją, kad žili plaukai kažkaip ne tokie gražūs. Tačiau, kaip įrodė „Sidabrinių seserų“ bendruomenė, taip nėra.

Galų gale, judėjimas yra daug daugiau nei „tik“ plaukai. Tai pripažinimas, kad jei galite įveikti vieną dalyką savo gyvenime, kurį visuomenė liepia slėpti ar uždengti, pavyzdžiui, savo žilus plaukus, galite nugalėti bet ką.

Dabar, kai einu gatve, pastebiu daug daugiau moterų, kurios taip pat apkabino savo natūralius žilus plaukus, ir dėl to jaučiuosi labiau įtraukta nei bet kada anksčiau. Norite turėti savo narystę? Jūs esate ir būsite sutikti išskėstomis rankomis.