Šis plakto jogurto receptas yra pripildytas baltymų

Har kada nors bandėte vadovaujamą meditaciją ar atsipalaidavimo pratimus? Raminantis balsas prašo užmerkti akis ir įsivaizduoti ramią vietą, vešlią žaluma. Klausaisi švelnių sraunios upės garsų, kažkur šalia, jausdamas švelnų vėjelį; giliai įkvepiate į apatinę pilvo dalį, iškvėpkite. Kad ir kaip būtų galima pasakyti, The Four Seasons Resort Bali at Sayan yra idiliškas rojus, kurį tikriausiai ką tik pavaizdavote (tik be bekūnio balso).

Neseniai lankydamasis penkių žvaigždučių kurorte kiekvieną rytą praleidau mėgaudamasis pusryčiais po atviru dangumi, jaučiau šiltą saulę ant odos, klausydamasis žemiau sraunios upės ir stebėdamas, kaip vėjyje siūbuoja medžių šakos. Man nereikėjo „užsimerkti ir įsivaizduoti“, kad patirčiau šią ramybę; Buvau ja apgaubta. Dabar, kai grįžau į Niujorką… Na, aš ryžtingai ne apgaubtas. Tačiau yra dar vienas pojūtis, kurį galiu panaudoti, kad prisiminčiau tą patirtį: skonis. Sajanų kulinarijos komanda, vadovaujama vyriausiojo sous šefo Wayan Sutariawan (Suta), buvo pakankamai maloninga ir pasidalino su manimi receptu, kurį valgydavau kiekvieną rytą per pusryčius Balyje: „jogurto putų verrine“ su prieskoninėmis uogomis. Dabaružmerkite akis ir įsivaizduokite jogurto parfė, uogų trupinėlio ir eterinio, lengvo ir erdvaus kamuolinio debesėlio meilės vaiką.

Aš esu tas, kuris niekada negali pusryčiams pasirinkti pikantiško ar saldaus, o šis puikus patiekalas buvo puikus „kodėl ne abu? sprendimas. Jogurtas išplakamas, kad būtų toks subtilus ir purus – galėčiau užsisakyti nasi goreng sayur (Indonezijos daržovėse kepti ryžiai) arba dosa ir patenkinti savo smaližius nesijaudindamas, kad visą dieną būsiu nemalonus sotus ar mieguistas. Desertas su pusryčiais, taip, prašau!

Four Seasons Bali Sayan architektūra
Pete’as Seawardas / Keturi sezonai

Nustatymas

„Four Seasons Resort Bali“ Sayan sužavėjo kritikus ir keliautojus (įskaitant Obamas ir Juliją Roberts, kurios, kaip gandai, ten apsistojo, kol filmavosi. Valgyk, melskis, mylėk), nes jis buvo atidarytas prieš 25 metus. Londone gyvenantis architektas Johnas Heahas buvo ne tik įkvėptas natūralios aplinkos, įskaitant žaliuojančius atogrąžų miškus, besidriekiančius ryžių laukus ir ilgiausią Balio upę Ayung. Atvirkščiai, jis siekė sukurti dizainą, kuriame pastatai visiškai derėtų su aplinka.

Heah įveikė. Dramatiškas kabantis tiltas įėjimas į pagrindinį nuosavybės pastatą veda į lotoso prikrautą „ryžių dubenį“, atspindintį baseiną, kuris jaučiasi įsitaisęs džiunglių baldakimu. Nuo tilto svečiai laiptais nusileidžia į pagrindinį viešbučio vestibiulį ir valgomojo erdvę „Ayung Terrace“. Nors atspindintis baseinas ant stogo yra nuostabus, įėjus į erdvę pajusite Heah regėjimo magiją. Esate techniškai viduje – juk yra stogas, bet jaučiatės tarsi visiškai panirę į mišką. „Ayung Terrace“ yra apvalus balkonas, kuriame esate akių lygyje ir tarp delnų laksto paukščiai giesmininkai.

„Ayung Terrace“ restoranas „Four Seasons Bali Sayan“.
Christianas Horanas / Keturi metų laikai

Meniu

Kurorte yra du pagrindiniai restoranai „Ayung Terrace“, kurio specializacija yra tradiciniai Balio patiekalai, ir „Riverside“, šiuolaikiškas grilis, iš kurio atsiveria vaizdas į pagrindinį viešbučio baseiną ir Ayung upę. (Svečiai taip pat gali mėgautis kulinariniais potyriais: ekskursija į vietinę rinką ir maisto gaminimo pamoka Sokasi maisto gaminimo mokykloje, Sajano slėnio piknikas ir megibugo vakarienė, įkvėpta XVII a. Balio bendruomenės vakarienės ritualo.)

Kad dar labiau patiktų sveikatingumo siekiantiems keliautojams, 2022 m. šefas Suta taip pat pristatė meniu „Sattvic Soul Food“. Šis pasiūlymas yra įkvėptas Ajurvedos, senovės Indijos gydymo sistemos, kuri siekia skatinti gerovę ieškant ir palaikant energetinę kūno ir proto pusiausvyrą. Sattvic dieta yra vegetariškas mitybos būdas, skatinantis pusiausvyrą ir harmoniją vartojant šviežius ekologiškus produktus, nesmulkintus grūdus ir ankštinius augalus.

Maki Yazawa už „Well+Good“.

„The Four Seasons Resort Bali“ pagal Sayan plakto jogurto receptą

Plaktame jogurto parfė, kurį įsimylėjau Balyje, gausu antioksidantų ir ląstelienos, nes yra šviežių braškių ir mėlynių uogienės. Jame taip pat gausu baltymų: graikiško jogurto porcijoje yra apie 10 gramų baltymų (palyginimui, kiaušinyje yra 6 gramai baltymų). Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – kardamonas ir cinamonas suteikia žiupsnelį priešuždegiminių savybių. Pagalvokite apie tai kaip vadovaujamą meditaciją jūsų skonio receptoriams.

Plakto jogurto receptas su prieskoninėmis uogomis

Išeiga 2 porcijos

Ingridientai
1/2 puodelio natūralaus jogurto
1/4 puodelio riebios grietinėlės
1/4 puodelio mėlynių uogienės
4 didelės šviežios braškės, susmulkintos
1/4 puodelio trupinio
1/2 šaukštelio kardamono miltelių
1/2 šaukštelio cinamono miltelių

Dėl trupinio
3/4 puodelio universalių miltų
7 šaukštai nesūdyto sviesto
1/2 puodelio granuliuoto cukraus

1. Įkaitinkite orkaitę iki 340°F. Norėdami paruošti trupinius, virtuviniu kombainu sumaišykite miltus, sviestą ir cukrų, kol jis taps panašus į rupų, šlapią smėlį. Perkelkite mišinį į lakštinę skardą ir paskirstykite į vieną lygų sluoksnį. Kepkite 15 minučių arba tol, kol trupiniai bus švelniai auksiniai. Leiskite jam visiškai atvėsti, prieš susmulkindami į mažesnius gabalėlius.

2. Tuo tarpu dubenyje sumaišykite jogurtą ir riebią grietinėlę. Plakite balioniniu plaktuvu, kol visiškai susimaišys.

3. Norėdami surinkti patiekalą, į dubens ar lėkštės dugną įdėkite sluoksnį plakto jogurto mišinio. Tada sudėkite uogienę, braškes ir sutrinkite ant viršaus. Naudodami nedidelį smulkaus tinklelio sietelį, papuoškite patiekalą kardamono ir cinamono milteliais. Iškvėpkite ir mėgaukitės!

Receptą paruošė Sayan kulinarijos komanda, pritaikyta namų virėjui Maki Yazawa

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.