Štai kaip tai laikosi šiandien

Sprieš kelias savaites lankiau savigynos pamoką. Mūsų instruktorius stovėjo kambario viduryje ir demonstravo atsargaus kontakto pozas. Mums buvo parodyta, kaip padėti liemenį, kaip laikyti rankas. Tokia padėtis buvo skirta padėti mums lengvai pereiti į pritūpimo padėtį, kurioje galėtume panaudoti savo kojų jėgą, kad atsispirtume nusikaltėliams.

„Kur moterys nėra labai stiprios?” mūsų paklausė instruktorius.

„Mūsų viršutinė dalis“, – pasiūlė viena moteris.

– O kur slypi mūsų stiprybės?

Mūsų kojos, – visi vienbalsiai atsakėme. Tada ji mus išmokė smūgių, spyrių ir dūrių serijos.

Judesiai atrodė pažįstami. Būdamas paauglys tūkstantmečio sandūroje, religingai atlikau Billy Blankso Tae Bo treniruotes. Tuo metu aš nelabai domėjausi savigyna. Mane patraukė vaizdo įrašo užpakalinės striukės pažadas, kad per valandą sudeginsiu 800 kalorijų. Tačiau, pasirodo, Tae Bo mane išmokė ne tik to, kaip išlaikyti save mažą.

Paauglystėje „Advanced Tae Bo“ treniruočių vaizdo įrašą baigiau mažiausiai tūkstantį kartų. Nors mėgavausi kitomis pratybų juostomis, Blankso programoje tik kažkas mane sulaikė. Rinkodara pažadėjo, kad aš tapsiu pakankamai stipri, kad galėčiau spardyti vyrui užpakalį ir atrodysiu puikiai.

Suaugęs dažniausiai atsisakiau Blankso treniruočių. Aš juos nusidėvėjau ir perėjau į treniruotes lauke arba bendruomenėje. Tik vieną lietingą dieną dar kartą pabandžiau vaizdo įrašą su savo dviem jaunais, beprotiškais sūnumis. Bet kokiu atveju jie visada bandė vienas kitam spardyti ir kumščiais. Maniau, kad turėčiau suteikti jiems kontekstą, kad galėtų nukreipti tą įniršį.

Iš pradžių jie buvo suintriguoti ir dalyvaujantys. Praėjus maždaug 15 minučių nuo programos, jie nuėjo.

Tačiau aš tęsiau juostą. Valandos trukmės vaizdo įrašas buvo suskirstytas į 30 minučių dalis: pirmoji skirta kardio, antroji – „lipdymui“ ir tempimui. Nepaisant daugybės smūgių ir smūgių, rankos iš tikrųjų treniruotėse sulaukė labai mažai dėmesio; dėmesys buvo skiriamas apatinei kūno daliai ir šerdims – būtent ten, kur, kaip nurodė mano savigynos instruktorius, moterys turi savo galią.

Blanksas stovėjo raudonu kilimu išklotos studijos centre su savo klase už jo. Nors buvo tam tikros etninės įvairovės, kūnai iš esmės atrodė vienodi: tinkami ir jaunesni, vidutinio amžiaus. Tradiciškai patraukliausios (arba plonos) moterys buvo dedamos arčiausiai Blankso. Jei prisimerkčiau, galėčiau pamatyti neaiškias dviejų vyrų figūras, toli nugaroje.

Nors ir toli nuo paauglystės, didžiąją treniruotės dalį vis tiek išmokau atmintinai. Tačiau buvau pamiršęs, kaip dažnai Blanksas kartojasi iki aštuonių. Manau, kad tikslas buvo paskatinti mus įveikti kiekvieną rinkinį. Dažniausiai rasdavau sutarkuotą.

Dar kartą žiūrėdamas vaizdo įrašą kaip suaugęs, dalyvavęs daugelyje kūno rengybos užsiėmimų, taip pat pastebėjau, kad jis labai mažai nurodo padėties ar išsidėstymo. Kur tiksliai turėčiau padėti rankas? Ar turėčiau įsitraukti į savo branduolį? (Tikriausiai taip.)

Per treniruotę niekas nekalba, išskyrus Blanksus, bet dalyviai netyli. Dažnai galite išgirsti juos rėkiančius, gyvūnų verksmus, kurie man priminė gimdymo metu skleidžiamus garsus. Paprastai jie skleisdavo šiuos garsus pritūpimų serijos pabaigoje.

Pavadinimas Tae Bo yra taekwondo (korėjiečių kovos meno) ir bokso mišinys. Nors logotipe kartu pasirenkamas kiniškas yin ir yang simbolis, juostoje mažai kas paminėta, kad būtų remiamasi Azijos kultūromis ar pagerbiama.

Blanksas pateikia dvi neaiškias dvasines nuorodas, skatindamas žiūrovus semtis jėgų iš savo aukštesnių jėgų, kai jie dirba savo sėdmenis. Bet tada jis pasisuka atgal, kad tęstų nuolatinį skaičiavimą.

Bene labiausiai jaudinanti treniruotės dalis buvo tai, kad „Blanks“ siūlo mažai modifikacijų skirtingiems įgūdžių rinkiniams ir gebėjimams. Prie juostos pabaigos jis sako: „Jei tai pradeda varginti jūsų nugarą, nusileiskite ant alkūnių“. Bet tada jis iškart priekaištauja vienam iš už nugaros esančių studentų, kad jis ėmėsi šios modifikacijos. – Dionne, – šaukia jis. „Kelkis. Aš neleisiu tau pasiduoti!

Vieną dalyką vertinu: nepaisant Tae Bo reklamuojamo svorio metimo kaip pagrindinio treniruotės pritraukimo, Blanksas kalba apie tai mažai, jei apskritai. Vienu metu jis miglotai užsimena, kad turi „maudymosi kostiumėlio kūną“, bet tada liepia dalyviams susitelkti į treniruotę, kad nesiblaškytų tikslas.

Ir nesunku susitelkti ties treniruote. Juk tai gana smagu. Geras jausmas, kai turi leidimą spardytis ir smūgiuoti į orą. Suprantu, kodėl paauglystėje buvau taip atsidavęs treniruotėms: tai puikus, socialiai tinkamas būdas atsikratyti paauglių (ar suaugusiųjų) agresijos.

Nors Tae Bo neabejotinai yra savo laikų produktas (jei tik kalbėtume apie dietos kultūrą 90-aisiais), treniruotės tebėra smagus iššūkis ir stovyklos reliktas. Jūs tiesiog turite stebėti savo formą ir klausytis savo kūno, kad nesusižeistumėte. Vis dėlto tai vaizdo įrašas, kurį aš tikrai dar kartą transliuosiu lietingą dieną, kai vaikai nenustos kovoti vienas su kitu.

Išbandykite HIIT bokso treniruotę, kad pajustumėte saldaus išleidimo skonį:

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.