Kaip pasisveikinti ispaniškai: atsitiktiniai ir oficialūs sveikinimai

Šiltas pasisveikinimas gali padėti nustatyti tinkamą toną bet kokiam pokalbiui, nesvarbu, ar sveikinatės su pažįstamu, kasininku ar senu draugu. Tačiau šiluma gali jus nuvesti tik iki tol – taip pat svarbu, kad jūsų pasisveikinimas atitiktų vykstančios sąveikos formalumo lygį. „Kas atsitiko?” puikiai tinka draugiškam susitikimui, tačiau netinka susitikimo su klientu pradžioje.

Ispanų kalba galite tai padaryti formaliai hola, un placer (malonu su jumis susipažinti) arba tvarkykitės kasdieniai ¿qué onda? (kas atsitiko?). Žinoma, yra daugybė būdų, kaip pritaikyti savo sveikinimus ir padaryti jūsų sveikinimą vertu dėmesio.

Rosetta Stone ispanų kalba gali padėti įvaldyti sveikinimus kiekvienai progai be įsimintino. Bet jei norite peržiūrėti daugybę būdų, kaip pasakyti „labas“ ispanų kalba, šis išsamus vadovas buvo sukurtas jums!

Eikite į priekį naudodami toliau pateiktas nuorodas:

Kaip ištarti hola ispaniškai

Hola yra labiausiai paplitęs būdas pasakyti „labas“ ispanų kalba. Tai taip pat gana lengva įsiminti, nes ispaniški ir angliški sveikinimai atrodo labai panašūs!

Įprasta, kad pradedantieji kalbėtojai žodį taria kietu „h“ garsu, kaip „hula“ arba „herald“. Tačiau ispanų kalboje „h“ beveik visada tyli, nebent prieš jį rašoma „c“.
Peržiūrėkite toliau esantį vaizdo įrašą, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti hola taria ispanų gimtoji kalba. Be to, pasiimkite esminį Nikaragvos sveikinimą!

Įprasti būdai pasisveikinti ispaniškai

Jei nieko daugiau neprisimenate iš šio sąrašo, įsiminkite toliau pateiktas frazes. Laikykite tai savo sąrašu, kad užmegztumėte pokalbį su bet kuo; kiekvienas pasisveikinimas yra gana neutralus, todėl jums nereikės jaudintis, kad skambės per daug užsegtas ar per daug atsipalaidavęs.

ispanų Anglų
hola Sveiki
Como esta? Kaip laikaisi?
labai malonu malonu susipažinti
saludos sveikinimai
buenos días Labas rytas
buenas tardes Laba diena
buenas noches Labas vakaras

>> Pasiruošę visapusiškam pokalbiui? Peržiūrėkite šį pagrindinį žodyno vadovą.

Įprasti būdai pasisveikinti ispaniškai

Kai esate šalia jums pažįstamų žmonių, pasilenkite į pokalbį šiomis frazėmis. Jie ne tik padės jums skambėti kaip gimtąja kalba, bet ir bus smagu pasakyti. Atminkite, kad atsitiktiniuose nustatymuose naudosite antrąjį asmenį, vienaskaitos įvardį, tukai jungiami veiksmažodžiai ir kreipiamasi į kitus.

ispanų Anglų
taip ei
¿Qué pasa? Kas atsitiko?
¿Qué fue? Kas atsitiko?
¿Qué onda? Kas atsitiko?
¿Qué hay de nuevo? Kas naujo?
¿Qué más? Kas naujo?
¿Qué pasa? Kas vyksta?
¿Cómo va todo? Kaip einasi?
¿En qué andas? ką tu darai?
¿Cómo van las cosas? Kas dreba?

Oficialūs būdai pasisveikinti ispaniškai

Kai ateis laikas užsegti reikalus, ištraukite bet kokį skaičių šių frazių. Pastebėsite, kad šiose frazėse naudojamas trečiojo asmens vienaskaitos įvardis, naudotas, arba trečiojo asmens daugiskaitos įvardis, ustedes. Parodydami pagarbą arba kreipdamiesi į nepažįstamą žmogų, visus veiksmažodžius sujungsite, kad jie atitiktų trečiąjį asmenį.

Antrojo asmens daugiskaitos įvardis, vosotros, taip pat naudojamas, nors jis naudojamas tik Ispanijoje. Naudota ir Ustedes yra formalūs įvardžiai, pasirenkami visose kitose ispaniškai kalbančiose šalyse.

ispanų Anglų
Sveiki, ¿cómo está? (formali, vienaskaita) Labas, kaip tau sekasi?
Hola, ¿cómo están? (formalus, daugiskaita) Labas, kaip tau sekasi?
Gusto en verlo. (formali, vienaskaita) Malonu tave matyti.
Gusto en verlos. (formalus, daugiskaita) Malonu tave matyti.
Sveiki, un placer. Sveiki, malonu susipažinti.
Encantado/a Malonu susipažinti!

>>Tęskite malonumą sakydami ačiū ispanų kalba.

Regioniniai sveikinimai ispanų kalba

Kiekvienas ispaniškai kalbantis regionas turi keletą unikalių būdų pasisveikinti. Paimkite pavyzdį toliau pateiktame vaizdo įraše. Venesueloje įprasta, kad draugai sveikinasi su abiem épale (labas) ir háblame (kalbėk su manimi). Naudokite šias frazes keliaudami arba norėdami geriau susisiekti su naujais draugais savo bendruomenėje!

ispanų Anglų Regionas
Wena Gera diena Čilė
Bien, ¿o qué? Gerai, ar kaip? Kolumbija
¿Qué hubo? Kas atsitiko? Meksika
¿Qué onda, guey? Kaip laikais? Meksika
¿Qué transa? Kas vyksta? Meksika
¿Cómo vamos? Kaip sekasi? Nikaragva
¿Hola causa? Kas atsitiko? Peru
¿Cómo andas? Kaip sekasi? Ispanija
épale Sveiki Venesuela
háblame kalbėk su manimi Venesuela

Kultūros patarimai, kaip pasisveikinti ispaniškai

Panašiai kaip ir prancūzakalbių etiketo taisyklės, teisingo įvardžio vartojimo laikymasis yra svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, kad jūsų sveikinimas būtų gerai priimtas. Kalbėdami su žmogumi, kurį ką tik sutikote, norėsite pasinaudoti naudotas arba ustedes (arba vosotros, jei esate Ispanijoje).

Jei jie gerai naudojasi tu vietoj to jie jums praneš! Visada geriau būti per daug formaliam pokalbio pradžioje, o ne susidoroti su nepatogumais dėl ribų peržengimo.

Pirmenybė teikiama rankos paspaudimams arba besitos (oro bučiniai) pasisveikinant yra labai regioniniai. Norėdami tai padaryti, pirmiausia leiskite asmeniui, su kuriuo susitinkate, inicijuoti gestą. Kuo daugiau pokalbių realiame gyvenime, tuo greičiau išmoksite!

>>Padarė klaidą? Išmokite atsiprašyti ispaniškai!

Įvaldykite visą pokalbį ispanų kalba

Kas žinojo, kad yra tiek daug būdų pasisveikinti ispaniškai? Įsigykite porą į atmintį ir stenkitės į kiekvieną pokalbį įtraukti naujų. Nustebsite, kokį įspūdį padarys gimtoji kalba, kai išskirsite tokią regioninę frazę, kaip épale!

Tačiau žinant, kaip pasisveikinti, gali nueiti tik iki tol. Rosetta Stone ispanų kalba gali padėti jums mokytis greičiau ir veiksmingiau nei bandydami patys susitvarkyti su ispanų kalba. Naudodami „Dynamic Immersion“ kalbos išmoksite natūraliai, susiedami tekstą ir garsą iš gimtosios kalbos su vaizdais. Be to, „TruAccent“ suteikia jums tiesioginį grįžtamąjį ryšį apie tai, kaip skambate, todėl galite tobulinti savo tarimą nuo pat pirmos pamokos!

Pradėkite savo pirmąją pamoką šiandien www.rosettastone.com.