Savaitę laikiausi šokėjos treniruotės

Snuo vaikystės buvau apsėstas baleto. Aš ketverių metų svajojau tapti profesionalia balerina, svajonės, kurios staiga žlugo vos per dieną į baleto pamokas, kai kita maža mergaitė išmetė visą mano bijūnų rožinį triko – pavertė jį negražiu tvenkinio atspalviu. -žalia – ir prasidėjo pykčio priepuoliai. Niekada negrįžau į antrą klasę.

Nors ir nebuvau nusiteikęs balerinos gyvenimui, mano meilės romanas su baletu tęsiasi iki šiol. Nėra nieko tokio, kaip žiūrėti į spektaklį ir stebėti, kaip atsiskleidžia uždangos. Šokėjos sklendžia per sceną kaip balandžiai, sklendžia ore ir piruetuoja šviesos greičiu, išlaikant nepajudinamą nusiteikimą.

Tačiau neapsigaukite: jei atidžiai stebėsite baleto šokėją, pastebėsite jų įtemptų raumenų kontūrus, apšviestus scenos šviesų spindesio. Už kiekvieno grakštaus judesio slypi neįsivaizduojama galia.

„Iš esmės esame elitiniai sportininkai, ir aš manau, kad tai yra savaime suprantamas dalykas. Tai, ką darome, yra nepaprastai atletiška, todėl tikrai turime palaikyti, maitinti ir treniruoti savo kūną“, – sako Isabelle Brouwers, pirmoji Anglijos nacionalinio baleto artistė.

Ne paslaptis, kad alinantis treniruočių grafikas sudaro baleto šokėjos kasdienybės stuburą. Brouwers kiekvieną rytą studijoje turi pamoką, kuri trunka kiek daugiau nei valandą. Po to repeticijų grafikas skiriasi, bet šiuo metu ji turi maždaug šešias valandas per dieną pasiruošti Akramo Khano pasirodymui. Būtybė.

Vis dėlto norėjau sužinoti, kokius pratimus atlieka baleto šokėjas lauke iš repeticijų studijos, kad paremtų jos mokymą? Na, pasirodo, atsakymas yra gana sudėtingas. Jei yra vienas dalykas, kurio balerinos kūnas turi būti, jis yra prisitaikantis.

Šokėjo treniruočių rutina keičiasi priklausomai nuo metų laikų. „Kai dirbame klasikinį darbą, turiu atlikti daug daugiau vidinių pėdų pratimų. Kai tai yra šiuolaikiška, daug daugiau dėmesio skiriu giliam įtūpstam ir keturračių valdymui; Atlieku daug šlaunies ir sėdmenų pratimų, kad išliktų įžemintas. [My workouts] pasikeis aplink tai, ką darome, ir tai, ką darome, nuolat keičiasi. Turime įvairiais būdais prisitaikyti ir maksimaliai padidinti savo kūno jėgą. Tai kasdienybė, kuri nuolat keičiasi ir tobulėja.

Kas atsitiko, kai išbandžiau balerinos treniruočių rutiną

Kai paklausiu Brouwers apie jos dabartinę treniruočių tvarką, ji nusijuokia. „Jei ruošiame pasirodymą, žmonės juokauja, kad pastate visada esu pirmoji, – sako ji. „Man labai patinka pradėti savo dieną su pilatesu; „Reformer“ yra puikus būdas suaktyvinti raumenis be per didelio nuovargio prieš pamoką.

Be to, Brouwers per savaitę atlieka du ar tris jėgos ir kondicionavimo seansus. Kai ruošiuosi savaitei išbandyti jos treniruotes, aš pavargau vien galvodama apie tai, kas laukia.

Brouwers man pateikia konkrečius veiksmus, kuriuos ji daro, bet prieš man pradedant, ji švelniai perspėja. „Nemėginkite to, ko nežinai, nepaklausę patarimo, ir visada pradėkite nuo mažiausio svorio – nesistenkite padaryti įspūdžio ar įrodyti tikslo nei sau, nei kitiems“, – sako ji. Prieš pradėdamas įsitikinu, kad šis priminimas yra įsirėžęs į mano mintis. Pastaba sau: eikite atsargiai.

Pirmadienis: nuo rytinio pilateso

Kai pirmadienio rytą mano žadintuvas suskamba valanda anksčiau nei įprastai, sukaupiu energijos, kad pasiruoščiau treniruočių kilimėlį ankstyvam rytiniam pilatesui.

Siekdamas kuo arčiau Brouwers kasdienybės, investavau į putplasčio volelį, kuriuo ji prisiekia. „Prieš ką nors darydamas, pradedu nuo gero putplasčio ritinėlio, kad išlaisvinčiau visą įtampą iš vakaro. Kaip putų valcavimo naujokas, nusprendžiu pasinaudoti jos išmintingais žodžiais ir pasinaudoti ekspertų patarimais bei atlikti vadovaujamą savimasažą.

Ir viskas, ką galiu pasakyti, yra, oho, mano treniruotės niekada nebebus tokios, kaip buvo. Kaip žmogus, kuris per daug valandų praleidžia prie rašomojo stalo, pajutau rimtą pasitenkinimą sustingusioje ir skausmingoje apatinėje kūno dalyje, nes putplasčio volas išvyniojo įtampos mazgus, kurių net nežinojau, kad yra.

Tada reikėjo atlikti gilų apšilimą ir švelnų sėdmenų aktyvavimą ant kilimėlio. Brouwers rekomenduoja atlikti tris aštuonių pakartojimų rinkinius, tačiau pabrėžia, kad „nėra stebuklingo skaičiaus“.

Pradedu nuo 90–90 pirštų bakstelėjimų, išlaikant dubenį kiek įmanoma stabiliau. Siekdamas pagrindinio stabilumo, pereinu prie priešingų rankų ir kojų tiesimų (dar žinomas kaip „negyva klaida“), atidarydamas juos nuo savo kūno ir įsitikinęs, kad, kaip man primena Brouwers, tai padarysiu „neprarasdamas klubų kontrolės“. Tada ant dviračio traškėjimo ir kai kurių šoninių lentų impulsų, kad išties suaktyvintumėte tuos įstrižus.

Pereinant prie sėdmenų: Pirmiausia turime šoninius kojų pakėlimus, po to juostinius moliuskus su lengvo atsparumo juosta, o tai sustiprina vaistus nuo sėdmenų ir pagerina klubų išlyginimą. Kitas yra nediskutuotinas Brouwers žingsnis: sėdmenų tiltai. Ji pradeda nuo abiejų kojų šaknų iki žemės, o po to pereina prie vienos kojos sėdmenų tiltų. „Svarbu apkrauti ekscentriškai ir koncentriškai – raumenys susitraukia ir įsitempia, ir tai puikus judesys, kuris daro abu.

Šiuo metu Brouwers perėjo prie pagrindinio savo rytinės treniruotės įvykio: reformatoriaus. Deja, esu ankštame vienos lovos bute ir negaliu stebuklingai teleportuotis į baleto studiją, kurioje yra vandens terapijos baseinai ir ledo vonios, o budėjimo režimu dirba fiziologai ir asmeniniai treneriai.

Jei esate panašus į mane, o jūsų namų sporto salę sudaro susidėvėjęs „Target“ treniruočių kilimėlis, spintelė, pilna sriubos skardinių svarmenims ir valgomojo kėdė, prie kurios galėtumėte klibėti treniruojant ant grotelių, tikėtina, kad neturite aplinkui guli modernus reformatorius. Tačiau jei norite išnaudoti kai kuriuos reformatoriaus privalumus nesišvaistydami, išbandykite šiuos judesius, kuriuos galite imituoti namuose.

Ir jeigu yra Pasisekė, kad turite reformatorių, Brouwers kasdienybė skiriasi, tačiau ji visada dirba gulima ant šono su skirtingais spyruoklių lygiais, stumdama strypą tiek pasukta (lygiagrečios kojos), tiek išsukta.

„Akivaizdu, kad baletas yra labai įmantrus, todėl jūs tikrai turite sustiprinti rotatorius, – sako ji. – Taip pat svarbu turėti vidinį sukimąsi, nes tai yra dvipusis judesys, kurį turi daryti klubas, o jei neturite jokio vidinis diapazonas, esate labiau linkę susižeisti.

Trečiadienis: stiprinimas ir kondicionavimas

Trečiadieniui suėjus aplinkui, neįmanoma nepastebėti, kaip gerai jaučiasi mano kūnas. Pastarąsias tris dienas kiekvieną rytą mankštinuosi, bet mano kūnas nerodo jokių nuovargio, įtempimo ar įtampos požymių. Pilatesas visada buvo mano rutinos pagrindas, tačiau kai kurių naujų atkuriamų judesių įtraukimas į treniruotes tikrai pridėjo to geros savijautos faktoriaus, kurio man trūko.

Tačiau dabar atėjo laikas įveikti kliūtį, kuri grėsmingai pakibo virš manęs kaip tamsus debesis: įveikti pirmąjį balerinos jėgos užsiėmimą sporto salėje.

Tiesą sakant, jėgos treniruotės niekada nebuvo mano dalykas. Vienos F45 klasės pakako, kad atstumčiau mane visam gyvenimui. Būdamas sporto salėje retai nuklystu nuo dviračio treniruoklio, vengiu svorių skyriaus kaip maro.

O kad reikalai būtų dar sudėtingesni, man nėra universalios jėgos rutinos, kurios galėčiau laikytis. Kaip teigia Andy Reynoldsas, medicinos direktorius…