Kaip dažnai turėtumėte valyti vonios grindis?

TDėl visos šlapios veiklos ir kūno funkcijų, kurios vyksta jūsų vonios kambaryje, tikėtina, kad jis gana greitai tampa purvinas. Tačiau nors jau galite nušluostyti kriauklę ar valyti tualetą maždaug kas savaitę, grindys taip pat nusipelno nuolatinio dėmesio. Galų gale, kaip ir bet kurios kitos jūsų namų grindys, vonios kambario grindys surenka dulkes ir purvo daleles (ačiū, gravitacija), tačiau, kaip ir kitos vonios kambario dalys, jos taip pat gali susikaupti. ypač grubus, atsižvelgiant į jo buvimą drėgnoje aplinkoje.

„Vonios kambariai paprastai yra didelės drėgmės patalpos, kurios gali skatinti bakterijų, miltligės ir pelėsių augimą“, – sako Angela Brown, valymo ekspertė ir laidos „Ask a House Cleaner“ vedėja. Nors galite ir nemanyti, kad grindys yra veikiamos daug vandens, kondensatas po karšto dušo arba purslai iš kriauklės taip pat gali tapti drėgna terpe veistis pirmiau minėtiems mikrobams, „kurie gali sukelti nemalonų kvapą ir netgi kelti pavojų sveikatai, jei paliktas be priežiūros per ilgai“, – sako Brownas.

Dėl ko vonios grindys gali būti nešvarios ir jas reikia reguliariai valyti?

Nors vonios kambario grindys gali kauptis dulkes ir nešvarumus, kaip ir bet kurias kitas grindis (ypač jei ant jų vaikštote avėdami batus, kuriuos dėvite ir lauke), dėl nuolatinio drėgmės poveikio, kaip minėta pirmiau, jos taip pat gali sutepti nešvarumus arba atsirasti pelėsio. Be to, visa žmogaus veikla, atliekama vonios kambaryje – nuo ​​veido plovimo iki dantų valymo iki natūraliai šlapinimosi ir tuštinimosi – gali padengti grindis mikrobų, susijusių su žmogaus kūnu, sluoksniu.

Iš tiesų, tikėtina, kad „kai kurie mikrobai, aptinkami ant vonios grindų, yra iš žarnyno arba urogenitalinio trakto“, – sako Erica Hartmann, PhD, mikrobiologė ir Šiaurės Vakarų universiteto aplinkos inžinerijos docentė. O kaip? Apsvarstykite, pavyzdžiui, nuklydusį šlapimo lašą, kuris nepatenka į dubenį, arba nedidelį tualetinio vandens purškimą kiekvieną kartą, kai nuleidžiate vandenį.

„Kai kurie mikrobai, rasti ant jūsų vonios grindų, greičiausiai yra iš jūsų žarnyno arba urogenitalinio trakto.” – Erica Hartmann, mokslų daktarė, mikrobiologė

Paguoda tiems, kurie jau yra išsiblaškę, žinokite, kad iš jūsų tualeto išskrendantys aerozoliai greičiausiai ne pagrindinis mikrobų šaltinis ant jūsų vonios grindų, sako dr. Hartmann. Tiesą sakant, nedidelis 2022 m. tyrimas, atliktas 10 namų ūkių, parodė, kad 40 procentų mikrobų, sėdinčių ant vonios grindų, buvo susiję su oda, o tik 30 procentų su „išmatų, makšties ar šlapimo“ kilme.

Prieš pradėdami valyti vonios kambario grindis dabar, taip pat žinokite, kad visi tie mikrobai, nors ir bjauru pagalvoti, ne būtinai kelti pavojų jūsų sveikatai. Pradedantiesiems svarbu tai atsiminti kas mūsų namų paviršius visą laiką knibžda mikrobų; ir nors vonios kambario grindyse jų gali būti ypač daug ir įvairių (dėl visų tų organizmo veiklų), mikrobų poveikis ne visada sukelia ligą, sako dr. Hartmannas.

Be to, gali būti, kad jūs net nesate tiesiogiai veikiami ant vonios grindų esančių mikrobų, turint omenyje, gerai, jūs ne visai jas laižote. Nors kai kurios dalelės gali būti „iš naujo suspenduotos“, kai vaikštote ant vonios grindų – tai reiškia, kad jos vėl pakyla į orą – jos vis tiek gali nepatekti į jūsų kvėpavimo erdvę, priduria dr. Hartmannas. (Pho.)

Visa tai pasakius, tikrai reikia susidoroti su dideliu neigiamu veiksniu: ant vonios grindų susikaupus dideliam su žmonėmis susijusių mikrobų kiekiui jos gali greičiau atrodyti nešvaresnės ir purvinesnės. Ir tai tikrai yra priežastis reguliariai jį valyti.

Tiksliai kaip dažnai reikia valyti vonios grindis?

Kaip dažnai reikia valyti vonios kambario grindis, labai priklauso nuo to, kas naudojasi jūsų vonios kambariu ir kaip jie jį naudoja. Pasak Cindy Inman, namų tvarkymo ekspertės, turinčios daugiau nei 35 metų patirtį ir valymo verslo bei konsultacijų įmonės „Ask Cindy Shop“ įkūrėjos, žmogus, kuris gyvena vienas, nenešioja batų namuose (taip pat nešioja lauke) ir paprastai laikosi jų vonios kambarys tvarkingas gali išsiurbti ir nušluostyti vonios grindis muilu ir vandeniu kas dvi savaites.

Priešingai, jei naudojatės vonios kambariu su kitais žmonėmis arba turite naminį gyvūnėlį, kurį vaikštote lauke, arba galbūt dažnai bėgate į vonią su lauko batais, vonios grindis turėtumėte valyti dažniau – maždaug kartą per savaitę. , sako Inmanas. Dažnas valymas taip pat padės sumažinti ilgesnio giluminio valymo poreikį, nes išvengsite perteklinio nešvarumų ir nešvarumų kaupimosi, „kuriuos laikui bėgant gali būti sunkiau išvalyti“, – sako Brownas.

Atskirai taip pat svarbu valyti vonios grindis ir likusį vonios kambarį dezinfekavimo priemone, pvz., balikliu, kai kas nors jūsų namų ūkyje suserga apsinuodijimu maistu arba skrandžio virusu (dėl kurio jie gali vemti) ar bet kokiu kitu užkrečiamu virusu. , kaip COVID-19 ar norovirusas, sako dr. Hartmannas, nes visi tai yra mikrobai, kurie gali lengvai sukelia ligą.

Ką turėtumėte naudoti vonios grindims valyti?

Dr. Hartmann siūlo šluoti arba siurbti, kad pašalintų nešvarumus ir dulkes, o tada įprastai priežiūrai naudoti muilą ir vandenį arba ploviklio pagrindu pagamintą valymo priemonę. Šie produktai veiksmingai neutralizuoja daugumą mikrobų, todėl taip pat naudinga reguliariai plauti rankas.

Atliekant intensyvų valymą, pvz., kam nors susirgus arba praėjo daug laiko nuo valymo, gydytojas Hartmannas sako, kad naudokite dezinfekuojančius ir dezinfekuojančius produktus, įskaitant baliklius ir alkoholio pagrindu pagamintus tirpalus. Inmanui ypač patinka „Clorox’s Anywhere Hard Surface Spray“ ir „Multi-Surface Cleaner“, kurių pagrindą sudaro baliklis.

Vis dėlto, jei turite mažų vaikų ar naminių gyvūnėlių, kurie šliaužioja arba sėdi ant vonios grindų, svarbu imtis tam tikrų atsargumo priemonių naudojant šias atšiauresnes chemines medžiagas, atsižvelgiant į tikimybę, kad šie mažyliai gali jas nuryti ar įkvėpti, priduria dr. Hartmann. Visų pirma, jei jums reikia naudoti baliklio arba alkoholio tirpalą gilesniam valymui, Inman rekomenduoja neleisti vaikams ir naminiams gyvūnėliams patekti į vonios kambarį, kol vieta visiškai išdžiūvo ir jūs vėl ją apipilate vandeniu.

Taip pat renkantis valymo priemonę verta atsižvelgti į tai, kokio tipo vonios grindis turite. Pasak Browno, jei turite plyteles arba akmenines grindis, įprastas muilas arba universalus valiklis ir vanduo puikiai tiks. Tačiau vinilinėms ir linoleumo grindims ji pataria ieškoti pH neutralių valymo priemonių, specialiai sukurtų šiems paviršiams. Marmurui Inmanas siūlo kelių lašų Ivory muilo ir vandens mišinį, „kuris išliks švarus ir nepakenks grindų blizgesiui“.

Kaip valyti vonios grindis

  1. Oro cirkuliacija: Atidarykite langą (-us) savo vonios kambaryje, jei turite, kad būtų galima vėdinti (tiek padėti grindims greitai išdžiūti, tiek išfiltruoti bet kokio atšiauresnio valymo produkto, kurį galbūt naudojate, chemines sudedamąsias dalis). Jei neturite lango, ventiliatoriaus įjungimas taip pat gali padėti, sako Inmanas.
  2. Pašalinkite daleles ir dulkes nuo grindų: Pasak Inmano, norite pradėti nuo dulkių siurblio arba šluotos ir šiukšliadėžės, kad pašalintumėte visas daleles nuo grindų ir paruoštumėte jas efektyviam plovimui. „Man patinka siurbti, nes kai šluojate, birios dalelės linkusios pasklisti ore, o tada tenka jas vėl surinkti“, – sako ji. Jai patinka plono profilio siurblys, kuris gali lengvai pasukti ir judėti, kaip ir Miele modeliai.
  3. Norėdami pašalinti nešvarumus, naudokite vandenį ir muilą: Po…