Muzikos koncertų nauda sveikatai: 3 nuostabios privilegijos

Sstengdamasis nulipdyti batą nuo išdžiūvusio alaus ant grindų, kai bandote manevruoti per šokančių žmonių minią link ilgos vonios kambario linijos, galite suabejoti, ar verta dar kada nors eiti į koncertą, kai galite tiesiog mėgautis ta pačia muzika namuose.

Žinoma, galbūt yra šiek tiek patogiau klausytis mėgstamo atlikėjo saugesniu decibelu ir ramesnėje aplinkoje. Tačiau žiūrėti muziką gyvai yra unikalios naudos psichinei sveikatai. Koncertai ne tik verčia mus jaustis gerai. Tiesą sakant, jie gali pagerinti mūsų savijautą labiau, nei mes įsivaizduojame.

1. Koncertai suteikia bendruomeniškumo jausmą

Kai dalyvaujate tiesioginiame koncerte, patiriate muzikos gebėjimą susisiekti su žmonėmis iš visų gyvenimo sričių. „Bendravimas šioje bendruomeninėje muzikos dalijimosi formoje padidina patirtį“, – sako Kristen Stewart, LCAT, MT-BC, sertifikuota muzikos terapeutė ir Louis Armstrongo muzikos terapijos skyriaus direktoriaus pavaduotoja Sinajaus kalne Niujorke. Ji aiškina, kad gyvos muzikos patirtis „ugdo ryšį ir jaučiasi didesnės ir potencialiai prasmingos visumos dalimi“. Reikšmė: Muzikos klausymasis kartu yra surišanti patirtis arba, kaip tai apibūdino prancūzų sociologas Emile’as Durkheimas, „kolektyvinis burbuliavimas“. Mes visi esame kartu, todėl galime jaustis mažiau vieniši.

Be to, mokslas rodo, kad muzikos ritmas padeda mums sinchronizuoti mūsų protą ir kūno judesius, o tai padidina mūsų bendruomeniškumo jausmą. „Galėjai pagalvoti [concerts] kaip rasti šventą, euforišką bendrumo erdvę“, – sako Scottas Glassmanas, PsyD, Filadelfijos Osteopatinės medicinos koledžo taikomosios pozityviosios psichologijos programos magistrantūros direktorius ir knygos autorius. Laimingesnis tu. Plojome, dainuodami ir siūbuodami kartu pagal tą patį ritmą jaučiamės arčiau vienas kito – tai pagrindinis gerovės komponentas.

2. Muzikos klausymasis išskiria laimės hormonus ir mažina stresą

Neretai koncertuose jaučiamas padidėjęs laimės lygis. Stewart aiškina, kad muzikos klausymasis skatina „geros savijautos“ hormonų, tokių kaip serotoninas, dopaminas ir endorfinai, išsiskyrimą.

Daktaras Glassmanas pabrėžia, kad Vakarų Mičigano universiteto muzikos mokyklos atliktas tyrimas parodė, kad improvizuotas dainavimas džiazo ansamblyje buvo susijęs su didesniu oksitocino išsiskyrimu. „Oksitocinas laikomas „socialinio ryšio“ hormonu“, – sako dr. Glassman. „Tyrėjai taip pat pastebėjo mažesnį adrenokortikotropinio hormono kiekį, kuris yra susijęs su stresu.” Dainavimas kartu su mėgstamais atlikėjais iš tikrųjų gali sumažinti kraujospūdį ir visus kitus neigiamus streso padarinius jūsų kūnui.

3. Koncertai lemia žymiai aukštesnį gerovės lygį

Žinoma, netgi tiesiog įjungus „Spotify“ yra tam tikros naudos psichinei sveikatai. Tačiau dalyvavimas gyvos muzikos koncerte sustiprina teigiamą poveikį. „Vien tik pasirinkimas dalyvauti koncerte gali paskatinti įgalinimo jausmą“, – sako dr. Glassman. „Šokio ar judesio derinimas su socialiniu ryšiu, dar dviem pagrindiniais koncertų lankymo komponentais, sukuria galingą elementų, kurie nepriklausomai yra susiję su aukštesniu gerovės lygiu, sintezę.

Vienas Londono muzikos centro „The O2“ atliktas tyrimas parodė, kad koncertai pagerino savijautą kiek daugiau nei 20 procentų po 20 minučių koncerto, o tai buvo daugiau nei joga (10 procentų) ar šunų vedžiojimas (7 procentai). Tyrimo autoriai ekstrapoliavo, kad kas antrą savaitę dalyvaujant koncerte, dėl šio reikšmingo savijautos pagerėjimo gyvenimo trukmė gali pailgėti iki devynerių metų (!). Žinoma, muzikos vieta būtų pasakyk tai. Vis dėlto, jei bandote nuspręsti, ar tų Taylor Swift bilietų kaina yra verta, tai yra gana stiprus argumentas.

Norite žengti žingsnį toliau? Prisijunk prie grupės

Jei norite gauti kuo daugiau naudos iš muzikos, pabandykite ją sukurti patys: muzikos grojimas gali treniruoti smegenis. Dr. Glassman teigia, kad buvo įrodyta, kad muzikos terapija padeda žmonėms, patyrusiems trauminius smegenų pažeidimus, kognityvinį atsigavimą, socialinį funkcionavimą ir emocinį prisitaikymą, remdamasi vienu tyrimu iš Suomijos, kurio dalyviai pranešė apie pagerėjusį emocinį reguliavimą, daugiau energijos, kompetencijos jausmą, savijautą. sąmoningumas ir teigiamas požiūris. „Kai kurie sakė, kad jiems pavyko geriau atsiriboti nuo neigiamų jausmų ir kontroliuoti impulsyvų elgesį“, – sako daktaras Glassmanas.

Taip pat mokslininkai nustatė, kad vyresnio amžiaus žmonių, dalyvavusių muzikinėje improvizacijoje, pažinimo įgūdžiai labai pagerėjo. Konkrečiai, tai apėmė fokusavimą, sklandumą (kaip lengvai mūsų smegenys apdoroja informaciją), darbinę atmintį (trumpalaikę atmintį) ir atpažinimo atmintį (prisiminti tai, su kuo anksčiau susidūrėme).

Jei nesate muzikantas, atsiminkite du dalykus: 1. Niekada nevėlu mokytis ir 2. Dušas niekada nevers jūsų dainavimo sugebėjimų.

Mūsų redaktoriai savarankiškai pasirenka šiuos produktus. Pirkdami naudodami mūsų nuorodas galite uždirbti „Well+Good“ komisinį atlyginimą.